Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

«Єдине вікно» в нікуди?

02:00, 18.01.2011

Автор: Адміністратор

Новина

 

18 січня 2011 року біля будівлі Луганської обласної Державної Адміністрації громадські активісти разом з Демократичним Альянсом провели акцію протесту проти закону «Про регулювання містобудівної діяльності».

Головною вимогою активістів було накладання президентського вето на закон «Про регулювання містобудівної діяльності», прийнятий Верховною Радою 13 січня 2011 року. Участь у заході взяли понад 50 осіб, серед яких представники громадських організацій, журналісти та громадські активісти міста. Вони взяли участь у імпровізованому дійстві перетворення Луганська у величезне будівництво, замість зелених скверів, дитячих майданчиків тощо. В такий символічній формі, протестувальники показали приховану загрозу  майбутніх забудов міста, які відбуватимуться без узгодження із громадськістю. Організаторами акції виступили громадські організації - Східноукраїнський центр громадських ініціатив та Правозахисний центр «Поступ». Окрім усних закликів, що звучали в ході акції, в руках учасників були плакати з гаслами: «Закону – вето, містам – майбутнє», «Нет геноциду городов», «Тигипко, засунь закон обратно».

Також луганчани зібрали підписи під зверненням до Віктора Януковича з проханням накласти вето на новоприйнятий закон. Це звернення було передано заступнику начальника Управління містобудування та архітектури Луганської облдержадміністрації Григорію Мазуру, який вийшов до протестуючих.

«Ухвалення цього закону є цинічним наступом великим містобудівних компаній на права та законні інтереси мільйонів мешканців міст нашої країни. Цим законом у громадян відбирають право навіть висловлювати свою думку щодо майбутніх забудов. Ми сподіваємось, що Президент України накладе вето на закон, а не підтримуватиме жадібність забудовників», - коментує захід голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербаченко.

«Створення «Єдиного вікна» для великих будівельних кампаній дозволить їм легко усунути причину головної болі в обличчі обуреної та протестуючої громади або екологічних організацій та сприятиме створенню нової корупційної схеми. Цього не можна допустити»,  - вважає голова Луганського обласного осередку ВМГО «Демократичний Альянс» Зоя Буйницька.

Нагадаймо, що якщо Віктор Янукович підпише Закон, то ні громадські слухання, ні архітектурні та екологічні експертизи не будуть грати ніякої ролі. На думку активістів, даний закон вигідний тільки великим забудовникам, тому що тепер вони зможуть вирубувати дерева, встановлювати загородження і навіть рити котловани без узгодження з людьми, істориками та екологами.

Прес-служба ЛОО ВМГО «Демократичний Альянс»

Всі новини

© 2011–2020 | Команда ДА