Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

Чи пройдено владою тест «на прозорість» з’ясовували у Луганську

03:00, 09.06.2011

Автор: Адміністратор

Новина

 

 9 червня об 11:30 у м. Луганськ відбулась прес-конференція, присвячена аналізу результатів першого місяця роботи Закону «Про доступ до публічної інформації». Незалежні громадські експерти продемонстрували реальні підсумки першого місяця роботи «прозорої» влади.

Людмила Петрухан, член правління Луганського обласного осередку ВМГО «Демократичний Альянс», розповіла присутнім про громадську кампанію з прискореного впровадження у дію Закону України «Про доступ до публічної інформації», яка розпочалась 10 травня у рамках Партнерства Новий Громадянин (www.newcitizen.org.ua). Кампанія проходить у декілька етапів: індикативно-моніторинговий, методологічної роботи, інформаційний та стимулюючий до використання запитів, захисту порушеного права на доступ до публічної інформації, та інші. У рамках першого етапу було надіслано 981 запит на інформацію у органи місцевої влади по всієї Україні, зокрема у Луганській області було надіслане 102 запити.  
«Наше завдання було в першу чергу зрозуміти чи знають чиновники про закон, чи встигли вони підготуватись для роботи з ним, чи вміють вони з ним працювати і чи хочуть вони ставати прозорими. Але зі 102 запитів ми отримали тільки 67 відповідей, 32 з яких були відписками. В розмовах по телефону, представники влади зазначали, що у них не вистачає людей, які мають опрацьовувати запити, не має достатньої матеріально-технічної бази, не вистачає компетенції щоб підготувати документи, які мають бути затверджені, не вистачає знань по тому як працювати із законом. Все це ми їм і надаємо у рамках пакету документів для чиновників, розроблених партнерством», - розповіла Людмила Петрухан.
Результати моніторингу готовності влади до виконання Закону «Про доступ до публічної інформації», який здійснив Комітет виборців України презентував Олексій Свєтіков. Він зазначив, що на момент вступу в дію Закону про доступ Україна виявилася не готовою до його реалізації. У більшості випадків не було створено необхідних умов для організації роботи із запитами громадян. За підсумками моніторингу КВУ оцінку готовності відповідних органів до Закону склала – 2.5 балів з 5 можливих. Але після початку дії закону і широкої інформаційної кампанії довкола цього ситуація поволі виправляється. Однак це відбувається здебільшого на центральному або обласному рівнях. На рівні районів і нижче – справи виглядають набагато гірше. Особливо критична ситуація в установах, що формально не є органами влади – ЖЕКи, ВНЗ тощо. Органи місцевої влади мають забезпечити виконання закону не лише у власних стінах, а і на всій території, що є в їх юрисдикції.
«На сьогодні перевагами закону користуються здебільшого журналісти та громадські активісти, але серед населення спостерігається пасивність, яка зумовлена не достатньою проінформованістю про Закон. Тому громадські організації повинні приділити увагу інформуванню саме громадян», - підкреслив Олексій Свєтіков.
Про основні проблеми, які постають перед чиновниками та громадянами у контексті доступу громадськості до публічної інформації, що міститься у містобудівній документації та рішеннях органів місцевого самоврядування по цих питаннях розповів Володимир Щербаченко, керівник Східноукраїнського центру громадських ініціатив.
«Із ухваленням Закону Про доступ до публічної інформації» громадяни отримали дієвий інструмент контролю над рішеннями місцевих рад з питань землекористування і будівництва, які раніше приховувались. Тепер громадяни можуть і повинні ретельно контролювати те, в чиїх інтересах ради розпоряджаються землею, одним з найбільших цінних ресурсів громади. Завдання, яке стоїть перед громадянськими активістами – дати зрозуміти чиновникам, що більше не має можливості безкарно приховувати суспільно-важливу інформацію», - наголосив Володимир Щербаченко.

Прес-служба ЛОО ВМГО "Демократичний Альянс"

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА