Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

Репортаж: Діалоги про місто "Закатовані Забудовами"

00:00, 21.08.2015

Автор: Адміністратор

Новина

Незаконні забудови - яскравий приклад того, що “жити по-новому” нам поки що не вдається. З офіційних джерел нам відомо, що влада визнала існування у Києві більше 40-ка нелегальних будувань. Активісти ж кажуть, що їх набагато більше. Отже, як нам далі жити у нашому місті і що робити, щоб Київ перестали катувати забудовами?
Важливий, проте неприємний дзвіночок для громади: повернення тітушок і фізичні напади на активістів, які борються з забудовами. Ми починамємо нові Діалоги про місто!

Отже, хто винен? Влада чи громада? І ми, що обрали у Київську Міську Раду забудовників, і влада, яке ще з часів пана Омельченко приймає рішення на їх користь. Земля у Києві  самозахоплюється, а приблизно 100 об’єктів будується без дозвільної документації. Це також і питання наших з вами грошей, бо людей обдурюють, коли вони хочуть придбати житло.

Найновіший приклад - житловий комплекс “Перлина Троєщини”. Наразі будування там призупинено, проте, люди звертаються до міської влади, щоб вона сама завершила усю роботу. Насправді ж,  знову за наші з вами кошти.

Справжня причина такої ситуації - корупція і кругова порука впродовж років. Тут зав’язані і міліція, і ДАБІ ( ДержАрхБудІнспекція) і кожен склад Київради до конкретного чиновника.

Василь Гацько: “Зараз така ситуація, що ви можете прокинутись і побачити, що сквер, де ви вчора гуляли із дітьми, обнесений парканом і там почалося будування”

Але якщо громада повстає проти цього свавілля вона часто перемагає, як це було на Пейзажній Аллеї, Гончара 1-3 та 5-7, Десятинному провулку, Жовтневій лікарні.. Ще одна важлива перемога - заборона будування у буферній зоні Софії Київської, яка знаходиться під захистом ЮНЕСКО.
 

Марина Соловйова: “Кияни навчилися захищати свій житловий та публічний простір. Якщо ми будемо залишатися такими ж свідомими, ми зможемо іще більше!”

Центр Києва добре захищений ( хоча і тут не без порушень), але от уся інша частина величезного міста фактично віддана під дерибан землі та незаконні забудови, де люди реагують на будівництво по факту і борються з наслідками. Важливо розуміти, коли Ви вибираєте, де придбати нову квартиру, чи проведене там землевідведенння, чи є акт на землю, кому ця земля належить. Якщо цього нема, та/або дані про забудовників і власників непрозорі, краще обійти таку пропозицію стороною.

Максим Олексюк: “У влади ще є засоби впливу на ситуацію, проте зараз гооловне - повернути ефективні громадські слухання. Під них є законодавство, але виписане воно погано. У цьому Київ далеко позаду інших міст України, де вони проводяться”

Громаді має бути надано право не погодитися з планами забудови, проте влада скасувала цю можливість.

Василь Гацько: “Кличко не скористався історичною можливістю, завівши у нову Київраду повно забудовників. Наразі деякі небезпечні будівництва робляться членами його партії”

Мова йде, насамперед, про Ракетну, 24, де хочуть будувати житловий комплекс біля активного! ядерного реактору ( Інститут ядерної фізики), без дозволів і документів. Ми маємо говорити про Микільску Слобідку на Лівому Березі, де будує депутат від УДАРу Максимом Мікитасєм. Голова не показав своєї активної позиції.

Проблему незаконних забудов не вирішити, якщо не застосовувати принцип невідворотності покарання. Насамперед це стосується пана Войцехівського, який роками будував будь-що і будь-де. Щоб покарати таких людей потрібна політична воля, якої немає. Поле довіри між владою, бізнесом та громадою було повністю спалене, під нуль. Щоб вона з’явилася знов, потрібно провести кілька публічних арештів і справді покарати таких людей.

Ще один кричущий випадок “діяльності” влади на шкоду Києву - приватизація Гостиного Двору, де замішані всі - від Мінкульту до Верховної Ради. Наразі “Перлина Подолу” стоїть занедбана і повільно розвалюється. І жодна людина не понесла відповідальності.

Василь Гацько: “Під час кожних виборів я розраховую, що міський голова буде боротися за Київ”

Насамкінець у режимі брифу: що треба зробити у найближчий час, щоб зупинити навалу незаконних забудов у місті Києві?

Громадські слухання, активність громади, створення ОСББ, ОСН, відведення їм землі. Громада повинна гуртуватися, вимагати кадастрову справу, якщо знайдене порушення - звертатися до суду.

Ось рецепт від ДемАяльнсу:

  1. Зміни до закононадвства та ККУ за самовільне будівництво
  2. Посадити кількох чиновників та забудовників
  3. Домовленість серед громади щодо подальшого розвитку міста у вигляді адекватного    Генплану
  4. Абсолютно чесні та некорупційні правила для бізнесу
  5. Наша небайдужість

 

Насамкінець, ми наводимо два факти, які вибиваються із загальної картини: коли влада, перед виборами, зупиняє нелегальні забудови, даючі такий собі “хабар” громаді. Перший - це випадок на вул. Прирічній, дее Вадим Столар, будуючи свою “Країну Мрій”, засипав котлован землею та зробив сквер біля берегів Дніпра. Другий - сквер на Березняках, де напередодні виборів теж зупинили скандальну забудову.

Ми повинні бути вкрай відповідальними та пильними, щоб уникнути такої проблеми і надалі.

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА