Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

Повернути громаді Києва 16га на Оболонській набережні

23:02, 27.12.2014

Автор: Адміністратор

Новина

Активісти Демократичного Альянсу збирають підписи жителів Оболонського району Києва проти забудови земельної ділянки на вулиці Прирічній, що біля Оболонської набережної. Вже зібрано понад тисячу підписів киян.

Цей клаптик землі, що розташований на самому березі затоки Наталка має довгу історію.

Ще 1 жовтня 2007 року у Київраді ухвалили землевідведення на підставі рішення № 433/3267 не зважаючи на те, що воно передбачало внесення змін до Генплану та проекту планування приміської зони до 2020 року, аби виключити передані під забудову гектари із зони зелених насаджень.

У березні 2008 року Київська міська рада укладає договір про оренду цієї ласої ділянки землі розміром 16,44 га на 10 років з ТОВ “Архітектурно-будівельний альянс” під будівництво кількох багатоквартирних будинків, офісного центру, готелю, торгівельно-розважального центру, спорт-клубу, школи і дитячого садка.

З відкритих джерел відомо, що засновником ТОВ “Архітектурно-будівельний альянс” є корпорація “ПОЗНЯКИ-ЖИЛ-БУД” співвласником якого є Нвєр МХИТАРЯН, народний депутат кількох скликань від "Партії Регіонів".

30 січня 2009 року прокуратура Києва подала протест проти забудови, оскільки згідно генплану ця територія на Оболоні по функціональному призначенню лише частково належить до території громадських будівель і споруд, а частково до території зони зелених насаджень загального користування.

Але Київрада прокурорський протест відхилила.

З того часу було ще кілька спроб через суди визнати незаконність передачі ділянки в оренду. Позов у 2013 році, коли Київрада просила Господарський суд визнати недійсним договору оренди земельної ділянки (був залишений судом без розгляду).

У травні 2014 року Дніпровська екологічна прокуратура подала позов до Господарського суду Києва через забудову зеленої зони на Оболоні і вимагала скасування рішення Київської міської ради та визнання недійсним договору оренди, яким ТОВ “Архітектурно-будівельний альянс” надано у користування землю в урочищі Наталка, але наприкінці вересня суд ухвалив відкласти розгляд справи на п’ятнадцять днів. Чи відбувся розгляд справи 15 жовтня 2014 року не відомо, інформація у єдиному реєстрі судових рішень відсутня.

Будівництво так і не було розпочато. Проект забудови не дістався навіть Головархітектури, це і спричинило появу пропозиції депутатів Київради щодо розірвання договору й включення цієї ділянки в перелік озеленених територій загального користування Києва.

Більш того, згідно висновкам СЕС Києва від 10 вересня 2008 року, землевідведення ділянки на Прирічній не відповідає санітарно-гігієнічним вимогам забудови міста, а саме, згідно п. 4. 2, п. 6,1 “Державних санітарних правил планування і забудови населених пунктів” від червня 1996 року, розміщення житлово-господарського будівництва на ландшафтно-рекреаційних територіях не вирішується. Більш того, воно перешкоджає загальнодоступності до зони відпочинку, яка розміщена в урочищі Наталка.

Згідно данниих заступника директора Департаменту містобудування та архітектури, начальника Служби містобудівного кадастру Андрія ВАВРИША, по дійсному Генплану функціональне призначення такої території – зона зелених насаджень. Більш того, велика частина ділянки розміщена в прибережних захисних смугах, і лише незначна його частина відноситься до території громадських будівель, тому необхідно переглянути рішення Київради і використовувати територію як спортивно-оздоровчу для жителів району та облаштування зони відпочинку.

До речі, рішенням міськради ще в 1977 році даний земучасток надавався управлінню “Київзеленбуду” для будівництва зони відпочинку з пляжами і рятувальної станції.

Декілька тижнів тому  на розгляд земельної комісії Київради було винесено проект рішення про розірвання договору оренди.

Але не вийшло. Нещодавно на засідання земельної комісії прийшов представник забудовника і заявив, що вчасно сплачує місту весь цей час орендну плату, прибирає територію (за свідченнями місцевих, не дуже сумлінно, адже оболонці беруться до справи самі). І, мовляв, останній забудує ділянку відповідно до потреб оболонців, попередньо узгодивши свої дії з місцевими мешканцями. Орендар натиснув на депутатів, та вони проголосували пропозицію передати проект рішення на робочу групу для більш детального вивчення ситуації. Так справа опинилась у руках ударівця Сергія ЛЕВАДИ, який і очолює робочу групу по вивченню стану підготовки Генерального плану міста Києва до 2025 року.

Твердження про те, що оболонці згодні на забудову зазначеної ділянки, яка входить  до зеленої зони міста і відноситься до ландшафтно-рекреаційних територій, а отже не придатна для будівництва, – неправда, адже активістами Демократичного Альянсу зібрано вже більше 1000 підписів проти забудови на ній, підготовлено колективне звернення, і громадяни планують захищати своє право на зелену зону в земельній комісії, висловлюючи свою незгоду з будь-яким будівництвом на цій території.


Прес-служба

       

Всі новини

© 2011–2025 | Команда ДА