Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

pidmoga.info проти збільшення гарантії на протези

23:53, 17.02.2015

Автор: Адміністратор

Новина

pidmoga.info виступає проти збільшення термінів гарантійної експлуатації протезних виробів. Організація проводить послідовну роботу у напрямку  створення сучасної та прозорої протезної галузі в Україні.

Міністерство соціальної політики проводить обговорення майбутніх  змін у роботі протезно-ортопедичних підприємств  з громадськістю та виробниками. Обговорення стосуються як законодавчої бази, так і якісних вимог до самих виробів.

Деякі громадські активісти вносять пропозиції висунути  ще одну вимогу до виробників — збільшити терміни гарантійної експлуатації  протезних виробів та ретельніше проводити випробування.

Для пересічної людини такі вимоги звучать цілком справедливо, адже при покупці, наприклад, телевізора ми розраховуємо, що він прослужить декілька років і дуже хотілось би отримувати безкоштовний ремонт якомога довше.

Але протез – не телевізор. Це річ,  яка щодня має витримувати великі навантаження, виконувати певні функції та роботу. Якщо збільшити термін гарантійної експлуатації  (зараз для протезів підвищеної функціональності це 4,5 роки), то виріб  буде в постійних ремонтах, нехай і безкоштовних. Уявіть собі черевики, в яких Ви щодня будете ходити на роботу і з роботи протягом 4,5 років, і коли там уже ніде буде поставити латку, вам запропонують безкоштовний ремонт ще на два-три роки замість того, щоб видати нові.  Така вимога не підвищить якості продукції, а тільки призведе до постійних ремонтів, через які інвалід не зможе ходити на роботу, навчання та інше.

«За кордоном  термін  експлуатації  протезного виробу визначається в рамках гарантійного терміну, що надається виробником комплектуючих і може складати 1-2 роки. Термін експлуатації протезного виробу залежить від активності пацієнта – чим він активніший, тим менше буде носитись виріб. Для продовження строків  його експлуатації  враховуються індивідуальні особливості пацієнта; надається постійне  сервісне обслуговування і  прогнозуванням можливих  ризиків, аби не допустити поломки  протезу. І навіть за таких умов експлуатаційний термін  протезного виробу можна продовжити на рік-два», – коментує Олександр МОРОЗОВ, консультант «Українського центру реабілітації ветеранів Афганістану».

Щодо питання  проведення ретельніших випробувань комплектуючих, візків і т.д.,  то збільшення їх кількості означає тільки те, що  центр сертифікації буде брати за свої послуги більше грошей, проводячи додаткову сертифікацію. 

«Так звані  протези підвищеної функціональності використовуються в основному молодими і активними людьми, яким потрібно отримати якісний виріб, що  дозволить вести повноцінний спосіб життя і витримає високі навантаження. Показово, що саме цій групі пацієнтів систематично з 2008 року Мінсоцполітики підвищує строки експлуатації. Наприклад, раніше, як працюючий інвалід, я мав право отримувати дві пари протезів на три роки, тепер одну пару на 4,5 і цього замало. При цьому всі інші протези, які не входять у групу підвищеної функціональності, навіть  якщо вони й дорожчі, можна міняти кожні 1-3 роки. Додаткова сертифікація лише створить чергове навантаження на вартість протезу, відповідно за рахунок збільшення строків експлуатації кошти на протезування будуть перенаправлені в конкретні підприємства, які надають такі послуги», – коментує голова ради ГО pidmoga.info Олексій КРАСНОЩОКОВ.

Зміни в законодавстві галузі протезування України важливі і необхідні. Покращення  якості продукції також вкрай важливе, але не за рахунок нових сертифікатів. Потрібно підвищувати кваліфікацію фахівців, дотримуватись європейських стандартів та застосувати новітні технології на підприємствах. pidmoga.info проводить роботу у напрямку  створення сучасної та прозорої протезної галузі в Україні і робитиме все, щоб не допустити  «благих» нововведень , з якими потім знову доведеться боротись і добиватись їх скасування. 


Прес-служба

       

Всі новини

© 2011–2025 | Команда ДА