Перший київський Urban Fest відбувся
11:34, 02.03.2015
Автор: Адміністратор
На вихідних у просторі G13 Project Studio зібралося кількасот людей, яким небайдуже майбутнє свого міста. У столиці відбувся Перший Київський Urban Fest.
Фестиваль тривав два дні, протягом яких на сцені виступило більше 30 лекторів, показані 3 документальні фільми та зроблено декілька важливих висновків.
За словами письменниці, реставратора, історика, архітектора Наталії КОНДЕЛЬ-ПЕРМІНОВОЇ, 28.02-1.03 відбулася епохальна подія - смерть совкового підходу до архітектури, коли Генплани створюються владою, і спускаються суспільству як наказ, не враховуючи нічиїх інтересів крім своїх. І народження нового підходу, коли Генплани міст повинні враховувати інтереси влади, бізнесу і суспільства.
Окрім лекцій та кіно, відвідувачі мали змогу дізнатись про новий аналітичний міський онлайн-ресурс МІСТОSITE, сучасні електромобілі Nissan Leaf, які вже їздять Києвом, помайструвати з дерева та пластику разом з IZOLAB, отримати екологічні сувеніри на пам’ять, та ще багато активностей та інтерактивів чекало на гостей фесту.
Фестиваль відкрив академік Володимир Ілліч НУДЕЛЬМАН, який розповів про можливі сценарії майбутнього Києва. В перший день, 28 лютого, усі охочі могли послухати практиків, які працюють у сфері громадсько-державного партнерства, Універсального Дизайну та благоустрою зелених зон. День закінчився показом фільму “Знеструмлені” від фестивалю “86” та їхньою презентацією нового конкурсу урбаністичних фільмів. Фотозвіт першого дня дивіться за посиланням.
На другий день, 1 березня, фестиваль продовжився у форматі публічних дискусій на теми зеленого міста, візуальної культури, комунікацій у громадських ініціативах, механізмів реалізації міських ініціатив. Фестиваль закінчився показом двох документальних фільмів з серії “Урбан рефлексії Києва” про ВДНГ та Контрактову площу. Повну версію дводенної програми фестивалю дивіться за посиланням.
Завдяки представництву Фонду Генріха Бьолля в Києві, всі відеозаписи виступів спікерів будуть доступні онлайн вже наступного тижня.
Фестиваль був організований та громадською організацією “Демальянс Допомога” та Київським міським журналом “Хмарочос” за підтримки партнерів.
Прес-служба
Київської міської територіальної організації