Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

Київський ДемАльянс почав роботу над Законом «Про Столицю»

00:00, 31.05.2017

Автор:

Новина

Київська команда Демократичного Альянсу розпочала роботу над Законом «Про Столицю». Потреба змін в цьому Законі криється у недостатній суб’єктності столиці у відносинах з державою після 2012 року. Новий Закон передбачає ряд змін в статусі столиці.

По-перше, управління районами міста має повернутись до громади через поновлення діяльності районних рад із власними виконавчими органами.

По-друге, необхідно переглянути баланс соціально-економічних інтересів Києва як столиці країни та як обласного центру.

«Київ щільно зв'язаний з іншими містами області соціально-економічними відносинами. Перш за все, це стосується щоденної трудової міграції, яка створює певний дисбаланс. Робочий час і економічні дивіденди люди отримують в Києві, а соціальні гарантії на місцях. Аналогічні процеси відбуваються всередині міста через дисбаланс робочих місць в спальних районах і центрі міста», - зазначає член бюро Київської міської організації ДемАьянсу Віталій Безгін. На його думку, це також справляє негативний вплив на розвиток міста.

По-третє, двовладдя в Києві має бути ліквідованим. Згідно закону, над яким зараз активно працює Київський міський осередок ДемАльянсу, виконавчу владу в місті має очолювати обраний міський голова, а не призначений президентом голова Київської державної адміністрації.

«Зараз Київ не є суб’єктом у відносинах із центральною владою і обслуговує центральний апарат країни, а президент гіпотетично може перекреслити будь-яку ініціативу міського голови, обраного киянами, або перетворити практичну її реалізацію у фарс через посаду голови КМДА, яка займається за призначенням президента. Змінити такий статус столиці можна лише новим Законом України «Про Столицю», над яким ми вже розпочали роботу», - заявив член бюро Київської міської організації ДемАьянсу.

По-четверте, взаємовідносини столиці і держави треба перевести з формату обслуговування на формат партнерських відносин. За словами Віталія Безгіна, в державі давно сформувалося споживацьке ставлення до Києва. Столиця витрачає величезні ресурси на проведення заходів національного масштабу, але при цьому місто має лише формальний вплив на очільників районів і не має достатніх повноважень.

І по-п’яте, в законі, що розробляє Київська команда ДемАльянсу, буде визначено особливості здійснення місцевого самоврядування, що відповідатимуть статусу Києва як столиці.

ДемАльянс запрошує активну громадськість долучатись до обговорень і написання нового Закону України.

 

 

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА