Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

Київ має отримати професійного архітектора

00:00, 09.03.2016

Автор: Адміністратор

Новина

Київська міська організація ДемАльянсу вважає неприпустимим використання будь-яких маніпуляцій при проведенні конкурсу на заміщення посади Головного архітектора міста Києва та наголошує на необхідності прозорого та чітко визначеного процесу обрання переможця.

Головний архітектор задає правила, за якими в найближчі роки буде розвиватися місто та фактично визначає його зовнішній вигляд. В його компетенції знаходиться вирішення питань стратегічного розвитку та забудови міста, розвитку транспортної інфраструктури, паркування,  розміщення зовнішньої реклами, малих архітектурних форм та багато інших сфер міського життя, які безпосередньо впливають на комфортність і привабливість міста. Тому саме від професійності майбутнього Головного архітектора залежить якість життя кожного городянина.

Нагадуємо, що напередодні конкурсна комісія обрала фіналістів на посаду Головного архітектора з відхиленням від задекларованого порядку та визначених критеріїв, голосуючи за персоналії кандидатів, а не їх компетенції, про що стало відомо з опублікованих результатів відбору.

Незадовго до цього конкурс вже був дискредитований на етапі проведення тестування кандидатів на знання законодавства, оскільки у громадськості з’явились підстави вважати, що деякі кандидати складали тест недобросовісно, знаючи відповіді наперед. В результаті публічного скандалу, комісією було вирішено не враховувати результати тестування при визначенні остаточного результату відбору.

Враховуючи публічний резонанс та важливість обрання кваліфікованого кандидата на посаду Головного архітектора, київська команда ДемАльянсу виступає за обов’язкове забезпечення комісією прозорого проведення конкурсу з дотриманням порядку обрання кандидатів виключно за професійними критеріями та проведення відкритих, публічних презентацій стратегій кандидатів.

Проте, ДемАльянс вважає за необхідне змінити підходи до  моделі управління в сфері містобудування, шляхом розділення посад Головного архітектора та директора Департаменту містобудування та архітектури. Ми переконані, що розподіл обов’язків з розроблення стратегії міста та контролю за її виконанням  забезпечить більш ефективний та якісний розвиток міста.


Також ми впевнені, що без нових підходів до процедури відбору та відкритого доступу до конкурсу кандидатів іноземців з досвідом управління та стратегічного розвитку великих міст, а також незаангажованим молодим спеціалістам з забезпеченням політичної захищеності та незалежності прийняття рішень, в тому числі забезпечення належного рівня оплати праці  таких спеціалістів, ситуація з тотальною корупцією та непрофесійністю в сфері містобудування не зміниться, оскільки нинішній конкурс в черговий раз доводить, що чесність відбору залежить не від професійних критеріїв і принципів, а від політичної волі міської адміністрації.

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА