Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

Про громадський транспорт на Громадському радіо

00:00, 22.09.2015

Автор: Адміністратор

Новина

Керівник транспортного напряму ДемАльянсу в місті Києві Христина МОРОЗОВА та журналіст, співзасновник Ради з урбаністики Києва Григорій МЕЛЬНИЧУК в студії "Громадського радіо" пояснюють, як Київ може вирішити свої транспортні проблеми. Розвивати рейковий транспорт, контролювати маршрутки, дбати про потреби людей з інвалідністю, батьків з дітьми і велосипедистів — це мають бути пріоритети для київських транспортних чиновників.

«Ситуація парадоксальна, тому що ввесь світ розвивається, а в Києві у нас ті самі чиновники, що і в 90-х роках, люди, які від початку Незалежності намагаються щось вирішувати з транспортними проблемами в Києві, але, як ми бачимо, безуспішно. І у нас немає іншого виходу, крім, як об’єднуватися і пропонувати готові рішення. Або спробувати знаходити спільну мову, тому що, як ми бачимо у нас чиновники самі не справляють або не хочуть цього робити. І саме з таких намірів був створений Urban fest – це вже другий фестиваль, де ми намагаємося зібрати людей, яким транспорт Києва не байдужий», — розповіла Христина МОРОЗОВА.

В свою чергу Григорій МЕЛЬНИЧУК розповів про транспортні проблеми Києва.

«Якщо говорити про транспорт, то найголовніша проблема – це проблема парковок. Не врегулювання ситуації з паркуванням транспорту створює проблеми і для автомобілістів і для громадського транспорту. Нажаль, чіткого рішення у міської влади поки що немає», –  розповів він.

Гості «Громадської хвилі» також розповідають про проблеми транспорту у столиці.

«Основна проблема те, що у нас немає цілісного плану якою саме має бути транспортна система столиці. Зараз у нас розробляється транспортна модель, збираються дані, робляться заміри. Але це не ініціатива влади, а це співпрацю зі Світовим банком. Основна проблема – це не престижність київського транспорту. У нас він чомусь сприймається, як послуга «соціальний хліб». На ньому їздять люди, які просто не мають іншого виходу. Люди, які мають середній дохід вище середнього, користуються приватними авто або маршрутками. Але громадський транспорт є дуже комфортним, якщо виправити розклад руху і прискорити його, то він може бути конкурентноспроможним. І дуже багато людей могли б у цілях економії пересісти на громадський транспорт, це нормальне явище», –  розповіла Христина МОРОЗОВА.

Джерело: Громадське радіо. СЛУХАТИ ЗАПИС ЕФІРУ.

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА