Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

Співпраця органів держави та громадських організацій. Як це буває?

03:00, 28.04.2010

Автор: Адміністратор

Новина

 

 

 

 

 

В Кіровограді  відбулася зустріч начальників відділів реєстрації Управлінь юстиції та громадських організацій. Близько 40 громадських організацій з 8 областей України, працівники Управлінь юстиції з кожної області на чолі з Оленою Семьоркіною, директором Департаменту легалізації об'єднань громадян, державної реєстрації друкованих ЗМІ та інформагентств Міністерства юстиції України.

 Зустріч стала цікава саме форматом відкритого діалогу між інститутами громадянського суспільства і органів держави. Основні питання, які обговорювались протягом дня — це легалізація місцевих осередків, редагування текстів статутів, звітності в Податкову інспекцію та Фонд соцстрахування.

«По кожній третій громадській організації є запит від правоохоронних органів», поділилася «маленьким міжвідомчим секретом» Олена Семьоркіна. За її словами це пов‘язано з тим, що громадяни звертаються зі скаргами на діяльність об’єднань, особливо недіючих.

За свідченнями доповідачів з Податкової адміністрації, їх відомства та органи державної реєстрації не узгоджують між собою дії щодо координації та управління звітністю громадських організацій. Від того виходять деякі незручні ситуації, наприклад подання організаціями декілька разів на рік звітності.

Щодо звітності до Фонду соціального страхування, оскільки по цьому питанню було багато зауважень, які насправді існують і заважають в діяльності, було запропоновано громадським організаціям писати пропозиці по спрощенню законодавчої процедури. «При реєстрації громадські організації не залишають контактні телефони і через це зв'язок з організаціями в разі потреби майже неможливий. Працівники Фонду витрачають безліч часу на банальний пошук цих об‘єднань»,  — каже голова Фонду соцстрахування Кіровоградської області.

Також в державі наразі існує проблема з великою кількістю недіючий об‘єднань. «Є кілька органів, які повноважні за законом, подавати позови в суд щодо припинення діяльності організації, яка не провадить діяльності. Але через те, що зазвичай з такими ГО нема зв'язку, процес триває без їх представників»,  — Вінніков Олександр, Мережа розвитку європейського права. Доповідач запропонував ГО прописувати в статутах спрощену систему ліквідації на випадок таких ситуацій.

Досить ґрунтовно було окреслено ситуацію зі станом громадянської експертизи в Україні та необхідність дотримання, в першу чергу самими громадськими організаціями, норм власних статутів.

В семінарі взяли участь представники місцевих осередків ВМГО «Демократичний Альянс» з 5 областей. Поділився враженнями і учасник семінару Проданець Микита, член Правління дніпропетровського обласного осередку ВМГО «Демократичний Альянс»: «Цей захід  — корисна можливість безпосередньої консультації з кваліфікованими спеціалістами, а також можливість обмінятися досвідом між аналогічними, схожими організаціями! Такі семінари повинні бути регулярними та обов‘язковими для всіх регіонів».

 

Взаємодія між державними інститутами та громадянським суспільством є умовою існування демократичної держави. Все вказує на те, що умови є, залишилося навчитися користуватися вже існуючими механізмами.

 

 

 

 

 

Вера Грузова

Всі новини

© 2011–2025 | Команда ДА