Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

Андрій БОГДАНОВИЧ: без зміни виборчої системи легітимність майбутньої Верховної Ради є сумнівною

00:00, 04.06.2014

Автор:

Новина

Заступник голови партії Демократичний Альянс Андрій БОГДАНОВИЧ розповів в прямому ефірі про те, якою має бути виборча система в Україні, щоб до парламенту змогли потрапити нові політичні сили.

Андрій БОГДАНОВИЧ впевнений, що за поточного законодавства – якщо залишаться високі прохідний бар'єр та сума застави – оновлення парламенту не відбудеться. На думку демальянсівця, для того, щоб до Верховної Ради України змогли потрапити нові обличчя, обиратись парламент має за пропорційною системою з відкритими списками, коли послідовність кандидатів в депутати не нав'язується політичною партією, а формується самими виборцями під час голосування.

Також, заступник голови партії Демократичний Альянс зазначив, що наявність сьогодні мажоритарної системи унеможливлює обрання депутатів від Автономної республіки Крим, а також ускладнює їх обрання від Луганської та Донецької областей – через анексію та бойові дії відповідно. Таким чином, за такої виборчої системи легітимність майбутньої Верховної Ради є сумнівною.

На думку політика, майбутні позачергові парламентські вибори мають стати битвою старих політиків проти нових. «Молоді політики мають відтіснити тих політичних пенсіонерів, які вже багато скликань знаходяться в Раді», – зазначив заступник голови партії Демократичний Альянс Андрій БОГДАНОВИЧ.

Проте, ці вибори можуть залишитись «битвою облич», а не «битвою ідей», як це мало б бути. «Ми маємо прагнути до Європейської практики, коли у партії є не тільки номер один, а ще й другий, третій, п'ятий тощо. Кожен з них є спікером певної теми, і у випадку приходу до влади цієї політичної сили, стає відповідним міністром чи втілює відповідну реформу», – пояснив Андрій БОГДАНОВИЧ.


Прес-служба

 

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА