В Івано-Франкіську розпочав свою роботу Адвокасі Клуб
03:00, 11.04.2011
Автор: Адміністратор
Створення комунікаційної платформи для регіональних громадських організацій та навчання їх активістів інструментам впливу на органи влади поставили собі за мету організатори проведення в Івано-Франківську адвокаційного клубу. Перше в нашій області засідання такого клубу відбулося в приміщенні конференц-зали готелю «Станіславів», що в Івано-Франківську.
Зі слів координатора проекту в західному макро-регіоні Анастасії Шимчук, в Україні давно назріла потреба у створенні таких собі постійно діючих майданчиків для спільного обговорення актуальних для громадських організацій проблем. Такими майданчиками повинні стати адвокаційні клуби, які створено активістами Демальянсу в усіх 25 регіонах України. Крім власне обговорення проблемних питань, клуби стануть майданчиками для навчання, інтеграції та комунікації. «Що таке адвокація? – зазначає пані Шимчук, -- Це насамперед інструменти впливу з метою захисту прав та свобод. Такими інструментами є громадське лобіювання, інформаційні запити і звернення громадян, представництво в суді, експертні дискусії, акції прямої дії, робота з медіа, дебатні студії, нові медіа тощо». Навчання ефективному використанню цих методів відбуватимуться в ході засідань адваокаційних клубів, для чого на них спеціально запрошуватимуть провідних експертів з кожного конкретного питання. Сьогодні таким експертом став екс-редактор новин «5 каналу» Владислав Синяговський, який розповів учасникам клубу, як необхідно працювати з ЗМІ.
«Проводячи подібні заходи в регіонах, -- розповідає регіональна координаторка, -- ми звернули увагу на той факт, що дуже часто громадські активісти, які хочуть захищати громадянські права, навіть не знайомі одне з одним. Тому адвокаційні клуби також використовуються для знайомства активістів громадських організацій і подальшої координації їх дії, участі в спільних акціях тощо. Зазвичай ми проводимо такі клуби раз на 2 – 3 місяці, проте при бажанні учасники адвокаційних клубів в регіонах можуть збиратись в такому складі і частіше». В цьому, зокрема, полягає комунікаційна функція адвокаційних клубів. Комунікація між членами клубу, -- вважають його організатори, -- може відбуватись також через створення гул-груп, в соціальних мережах тощо.
Власне сама ідея створення мережі адвокаційних клубів виникла в контексті Академії практичної адвокації. «Для участі в Академії, -- продовжує пані Шимчук, -- ми обирали по 5 людей з регіону. Це значно звужувало наші можливості для навчання. Тому ми вирішили поширити програму на усіх учасників відбіркового туру, а це по 25 осіб з області. Отже у нас вже є можливість підготувати 625 громадських активістів».
Захід реалізовується командою Демократичного Альянсу у рамках програми “Об’єднуємося заради реформ” (UNITER), що виконується Pact в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного Розвитку (USAID)
Прес-служба Івано-Франківського обласного осередку ВМГО "Демократичний Альянс"
Поділитися Всі новини