Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

У Харкові хворим на діабет не вистачає інсуліну

00:00, 09.08.2018

Автор:

Новина

У Харкові хворим на діабет не вистачає інсуліну. Держава виділяє лише частину грошей на програму компенсації ліків, інше – повинні надавати в місцевому бюджеті.

Харків отримав з державної скарбниці на закупівлю інсулінів 22 млн грн при необхідній сумі 62 млн грн. Міський голова Геннадій Кернес повідомив, що коштів на забезпечення харків'ян інсуліном в даний момент немає.

9 серпня небайдужі харків'яни вийшли під стіни міськради аби привернути увагу влади до проблеми недостатнього фінансування закупівель інсуліну в місті. Департамент охорони здоров'я запросив ініціативну групу на діалог і доніс свою позицію: оскільки в законодавстві не вказано, хто скільки коштів повинен виділяти на закупівлю інсуліну, міськрада виділяти не буде взагалі.

"Позиція департаменту принципова, демонстративна і усвідомлено конфліктна по відношенню до центральної влади. А харків'яни просто залишилися заручниками провладних ігор в брудну політику. Дякую всім, хто сьогодні прийшов. Дуже прошу всіх небайдужих прийти 22 серпня на сесію – ваша присутніст дійсно допоможе", - член Харківської організації партії ДемАльянс Едуард Корчмар.

Харківський осередок ДемАльянсу підтримує і приєднується до вимог пацієнтів, громадських активістів та організацій до харківської міської ради та вимагає припинити ігнорувати свої законні зобов'язання щодо забезпечення потреби харків'ян у необхідних для життя ліках. 

Ми очікуємо, що рішення про фінансування закупівель буде прийнято на найближчій сесії 22 серпня. Не є припустимим, коли для міської ради іміджеві проекти на кшталт чергової реконструкції міських парків є пріоритетнішими за свої законні зобов'язання.

 

 

Всі новини

© 2011–2023 | Команда ДА