Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

Хто поставляє тітушек у Харкові?

16:17, 03.04.2014

Автор: Адміністратор

Новина

Що поєднує топлідерів сучасного рейтингу українських антигероїв зі спортом Харківщини? Гарна фізична підготовка? Тренувальний одяг? Або, можливо, вища (чи потенційно-вища) спортивна освіта? 

Представник Демократичного Альянсу, завідувач кафедри спортивних танців та фітнесу Харківської державної академії фізичної культури Андрій БОЛЯК провів власне розслідування щодо потенційного зв’язку руху «тітушок» і його рідного вишу.

«Події Майдану в нашій Академії відгукнулися чутками серед студентів про запрошення до активних дій на боці влади за гроші, - розповідає Андрій БОЛЯК про те, що, власне, змусило  його зайнятись цим розслідуванням. - Серед студентської молоді та викладацького складу почали з’являтись перші чутки про можливу причетність Академії до цих угрупувань».

Проте вірити, що у цих загонах  можуть бути задіяні і студенти Академії, Андрієві та його колегам не хотілось. 

25 січня під час прямого ефіру Медіапорту проректор академії зі спортивної роботи Костянтин АНАНЧЕНКО, супроводжуючи демонстрацію у компанії сумнівних товаришів,  зухвало висловився про неприйнятність подібних акцій. Приблизно в той самий момент Академію блискавкою облетіла звістка, що у групі «в контакті» «Стоптітушка» з’явилася публікація про Ананченко.  В цей день у Харкові з’явились перші тітушки.

«Коли ж в Академії розпочалася кампанія з боку ректорату із «підтримки» спортсменів-одноборців, які потрапляли в неприємні ситуації і ними цікавилися правоохоронні органи, стало зрозуміло, що, на превеликий жаль, непричетність ректора Академії Ажиппо стала під великий сумнів, - коментує Боляк. - До того ж, у нас і до цього моменту були підозри, що він вже давно беззастережно виконував накази та побажання представників міської влади».

Останньою краплею стала поява у головному корпусі і гуртожитку академії листівок із закликами ставати у ряди тітушок «задля захисту свого міста разом з росіянами».

«Це стало вершиною цинізму і свідченням повної втрати гідності і принципових засад виховної роботи в Академії», - пише доцент у своєму листі до колег з Харківського Демократичного Альянсу. - Таке просто не можливо уявити у сучасному українському виші».

Щоб впевнитись у своїх підозрах Андрій БОЛЯК зробив деякі порівняння фотографій тітушек із обличчями студентів академії.

Тимур Мусаєв, студент Факультету спортивних ігор та одноборств, 11 група (боротьба, східні одноборства)

Дмитро Омельяненко, студент Факультету спортивних ігор та одноборств, 41 група (боротьба, східні одноборства)

Із цими та іншими матеріалами активістам вдалося звернутись до Міністерства освіти і науки України, яке в свою чергу запросили у СБУ перевірку фактів. На жаль, це не призвело поки ні до яких результатів.

«Наш куратор вузу з СБУ провів перевірку за півдня і заявив на зборах, що він запитав у хлопців з фото «це вони?», а вони відповіли, що ні. Тому звинувачення за підсумками роботи комісії Міністерства не підтверджується».

Хоча, якщо говорити, що «негативний результат – це також результат»  - не можна не зауважити про наслідки цієї перевірки, власне,  для самого Андрія Боляка.

Так, тепер про завідувача кафедрою спортивних танців та фітнесу можна почитати одразу при вході на головну сторінку сайту Академії. Активна громадська позиція Боляка та його бажання підтримувати високий моральний рівень виховання студентів трактується як «негативна ганебна діяльність».

Та не зважаючи на таку «рекламу» і тиск з боку адміністрації Андрій не збирається здаватись.

«Неприпустимо, щоб у той час коли Україні як ніколи гострим стає питання виховання нової еліти, через особливу позицію керівництва академії або його бездіяльності закладались  умови для появи нових кримінальних авторитетів. Ми продовжуємо роботу. Бо інакше ми точно дочекаємося нових трансформацій та ганебних випадків використання студентів у брудних іграх чи технологіях».


Прес-служба

 

Всі новини

© 2011–2023 | Команда ДА