Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

Діалоги про місто: Хто зупинить транспортний колапс у Харкові?

00:00, 21.08.2015

Автор:

Новина

19 серпня в саду Шевченка відбулись треті Діалоги про місто, де дискутували щодо громадського транспорту Харкова. Яка ситуація з громадським транспортом в місті на сьогодні і що пропонує ДемАльянс аби в місті був екологічний та комфортний транспорт - ось основні питання, що розглядались на зустрічі.

Громадським транспортом користується більша частина харків’ян, особливо найбільш соціально незахищенні верстви. Що й казати, кожен з нас час від часу користується метро чи трамваями. Саме тому це питання виявляє неабиякий інтерес серед мешканців міста, дивлячись на занедбаність транспортного парку.

Щодо ситуації з громадським транспортом з харків’янами говорили: керівник напряму сталої мобільності Міських реформ Олена Токмиленко; член ДемАльянсу Харкова, експерт в галузі оптимізації роботи громадського транспорту Анатолій Борхович; експерт в сфері електротранспорту,  випускних ХНУБА Олексій Андрєєв (Харківська "Просвіта"). Дискусію вела та модерувала вже знайома нам журналістка Анна Прокаєва.

Ось що думають експерти міста стосовно стану громадського транспорту та його роботи: "Найбільш показовим прикладом відображаючим якість громадського транспорту в місті Харкові є щотижневі сходи трамваїв з рейок. Це й не дивно, бо 97% рухомого складу трамваїв знаходяться в занедбаному стані та потребують ремонту. Крім того, і самі рейки якими їздить трамвай вже давно відпрацювали своє. Але замість розвитку мережі громадського транспорту в генеральному плані міста відведено максимальну увагу розвитку дорожньої мережі для приватних автомобілів. Від трамвайних рейок в центрі міста взагалі пропонується позбутися, всупереч світовим трендам і практиці по відновленню трамвайного руху. Окремо слід відзначити небажання міської влади працювати над розвитком велоінфраструктури. Чиновники міської влади взагалі не сприймають велосипед як транспорт і найбільше на що вони здатні - це піклуватись про створення велодоріжки біля Лісопарку, на тому ж місті де вона є і зараз і виконує здебільшого функцію для велопрогулянок. Єдина існуюча велоінфраструктура у місті - це 700 метрів велодоріжки по тротуару по вулицям Пушкінский та Весніна та велопарковки, які поставлені за рахунок бізнесменів."

Позицію ДемАльянсу представив наш партієць Анатолій Борхович: "За всіма ознаками у нашому місті сформувалась транспортна мафія, що монополізувала право на транспортування Харків’ян. Близько 18ти найприбутковіших маршрутів електротранспорту дублюються маршрутками та автобусами, що належать приватним перевізникам. Тобто, перевезення громадян у місті приносить гарний прибуток, що приваблює приватні структури, але громадянам чомусь розказують про збитковість підприємств, та брак грошей на розвиток інфраструктури."

В дискусії були порушені питання комфорту перевезень у громадському транспорті: це як і приведення до ладу запинок громадського транспорту, так і впровадження новітніх технологій накшталт електронних табло з інформацією про час прибуття транспорту. Також були палкі обговорення питання про впровадження сучасної системи єдиного електронного квитка на всі види транспорту.

Зустріч як завжди відбувалась в двохсторонньому режимі, кожен мав можливість поспілкуватись з експертами, задати питання та висунути свої пропозиції, тому спілкування було досить живим.

Експерти та присутні зійшлись на думці, що Харків’яни заслуговують на кращий електротранспорт і для цього потрібно, щоб прийняттям рішень в міській раді займалися фахові спеціалісти, а не корупційні лобісти.

Для вирішеня проблем з транспортом ДемАльянс пропонує створити транспортну модель міста за прикладом найкращих Європейських практик, провести відкриті конкурси на керівні посади профільних комунальних підприємств, внести зміни до генерального плану міста надавши пріорітет розвитку міського електричного транспорту.

 

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА