Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

Діалоги про місто: Хто в домі хазяїн? Харків’яни знайомились з поняттям ОСББ

11:18, 13.08.2015

Автор: Адміністратор

Новина

12 серпня в саду Шевченка відбулись другі Діалоги про місто, на яких мешканці Харкова ближче знайомились з тим, що ж таке ОСББ та з’ясовували хто ж таки буде хазяїном їхнього багатоквартирного будинку через рік.

Тема ЖКГ на сьогодні є дуже актуальною для харків’ян, адже вона є невід’ємною частиною життя кожного мешканця міста. Саме тому це питання викликало інтерес серед громадськості, особливо враховуючи прийняття Закону України №1565 «Про особливості реалізації права власності у багатоквартирних будинках».

Особливості нового закону та нюанси створення ОСББ з харків’янами обговорювали: голова Харківського міського осередку ДемАльянсу Евгеній Лісічкін, юрист, експерт в галузі ЖКГ (“Харківська правозахисна група”) Михайло Гаєвський; адвокат Олег Головков та експерт в галузі ЖКГ, засновник ОСМ в своєму будинку Сергій Захарченков. Ведучою та модератором дискусії була Анна Прокаєва.

Стосовно питання ОСББ думки експертів неоднозначні. «Ані законодавство України, ані менталітет нашої країни не готові до створення ОСББ», - зазначив Сергій Захарченков. Його підтримав Михайло Гаєвський, а також додав, що ще зарано обговорювати новий Закон поки немає підзаконних актів, адже перший має лише рамковий характер.

«Насправді закон про ОСББ правильний та ефективний, але він розрахований на не ледачих людей. Нажаль, люди звикли, що все вирішують за них», - наголосив Олег Головков.

Позицію ДемАльянсу з цього питання озвучив голова міського осередку Євгеній Лісічкін: «Далеко не все залежить тільки від мешканців багатоквартирних будинків. Для створювання нових ОСББ, ЖБК у людей повинна бути мотивація, вони повинні бачити та розуміти, що від цього вони отримають переваги, зменшать витрати на утримання своїх будинків або значно покращать якість обслуговування будинків. Також вони повинні отримувати підтримку з боку місцевої влади не тільки під час промов в будівлі міськради, а ще й коли формується бюджет міста. На сьогодні в місті Харкові більше 300 ОСББ та більше 500 ЖБК, але при цьому в бюджеті міста на допомогу цим ЖБК та ОСББ закладено 2 мільйони гривень. Якщо, розрахувати, то на 1 будинок, в якому є ОСББ або ЖБК припадає 2500 гривень на рік. Звісно, це тільки номінальна допомога, адже за такі кошти ніякий проект з енергозбереження будинку зробити неможливо. ДемАльянс пропонує спільне фінансування проектів з енергозбереження в будинках ОСББ та ЖБК із держбюджету та місцевих бюджетів. Це не має бути 100% фінансування, але це повинно бути фінансування, яке дозволить зробити кредит безвідсотковим або погасити, наприклад, 20% тіла кредиту».

Експерти також розповіли харків’янам, чому у комунальних підприємств немає конкурентів, зокрема це стосується «КП Вода»: «Водопостачання є ліцензованим видом діяльності, від якої залежить життя та здоров’я людей. Немає приватних підприємств, які будуть ризикувати здоров’ям громадян».

Зустріч була дуже насиченою та живою, всі присутні харків’яни активно дискутували з експертами та ставили їм свої запитання.

«Сподіваюся, що після нашої зустрічі “білий шум” минув та питання ОСББ трохи прояснилося. Новий закон не показує єдино правильний шлях, а тільки задає рамки, в яких українцям ще є куди розвиватися», - зазначила Анна Прокаєва наприкінці дискусії.

ДемАльянс наголошує на тому, що на сьогодні головною проблемою ЖКГ є монополія на обслуговування кожного будинку. Для подальшого розвитку цієї сфери необхідно в першу чергу зруйнувати монополію та побудувати конкурентний ринок житлово-комунальних послуг. Саме тому питання створення ОСББ в Харкові є пріоритетним. 

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА