ДемАльянс з’ясовував, як зробити Харків дружнім до людей
00:00, 24.09.2015
Автор: Адміністратор
Останнім часом в Україні починає активізуватися урбаністичний рух, проте в Харкові він ще є досить безсистемним. ДемАльянс вирішив почати з базового питання та з’ясувати, чи можна вважати Харків комфортним містом для життя та який невикористаний потенціал є у міста.
Урбаністика - галузь знань, яка займається аналізом проблем, пов'язаних з функціонуванням і розвитком міських центрів. Цим терміном також прийнято називати саме концепцію розвитку міста.
У “Діалогах про місто”, які відбулись 23 вересня в парку Шевченка, брали участь:
Євгенія Губкіна - архітектор, представник ГО “Urban Forms Center” та ГО “Львівський центр міської історії”.
Віолетта Фесюк - експерт в урбаністичному напрямку, представник ДемАльянсу.
Тетяна Даньшина - експерт з урбаністики, генеральний секретар Харківського осередку партії ДемАльянс.
Олександра Нарижна - викладач ХНУБА, голова ГО «Міські Реформи».
Ведучою та модератором “Діалогів” традиційно була Анна Прокаєва.
Для кожного харків'янина питання комфортності міського середовища є дуже актуальним. Всі експерти погодились, що на сьогодні в Харкові погана ситуація з розвитком інфраструктури у спальних районах міста, а також зовсім відсутня інфраструктура для людей з обмеженими можливостями.
Спікери також зазначили основні проблеми, які не дають Харкову стати комфортним містом:
- Відсутність транспортної моделі в місті та занедбаність громадського транспорту. Хоча на сьогодні, міський транспорт виконує свою основну функцію – перевозить людей, питання комфорту пасажирів все ще залишається відкритим.
- Повна відсутність велоінфраструктури в місті позбавляє людей можливості користуватися велосипедом як транспортом.
- Непідготовленість міського середовища для пенсіонерів, людей з обмеженими можливостями, а також для людей з маленькими дітьми.
- Відсутність зон для відпочину та рекреацій, утримання дитячих майданчиків в чистоті і безпечному для дітей стані.
- Відсутність поваги до людей у культурі проектування. На жаль, замість того, щоб думати про зручність людей, архітектори створюють лише гарну картинку.
Тетяна Даньшина зауважила, що урбаністика – це не обов’язково планування та креслення. Це ще й постійна комунікація між різними суб’єктами, пошук людей, які зацікавлені у змінах. Для створення глобального та комфортного міста важливо враховувати інтереси різних груп та задіяти до співробітництва спеціалістів з різних дисциплін та різних сфер діяльності. До них відносяться створення міської інфраструктури (транспорт, ЖКГ тощо), будівництво, питання мобільності та соціальної рівноваги, аналіз простору, економіка. Всі структури мають комунікувати між собою, дослухатися одна до одної для того, щоб почати управляти містом як системою.
ДемАльянс наголошує на тому, що для рішення цих проблем міська влада, перш за все, має прийняти концепцію розвитку інфраструктури міста. Ми вважаємо, що одним з основних завдань міської адміністрації – зробити Харків містом рівних можливостей, тому, пройшовши до Харківської міської ради, ми будемо вирішувати це питання.
Також дуже важливо, щоб влада, громадські діячі та експерти з урбаністики пояснювали свою діяльність харківській громаді. Бо без пояснень багато харків’ян не усвідомлюють, яку користь може принести нова концепція розвитку міста.
Поділитися Всі новини