Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

Бюджет міста: Кернес не ефективно розподіляє кошти харків’ян. Аналіз від ДемАльянсу

00:00, 22.12.2015

Автор:

Новина

У середу, 23 грудня, міська рада розглядатиме проект бюджету Харкова. Від цього питання напряму залежить, що буде зроблено для кожного харків’янина у наступному році.

Спілкуючись із громадянами міста, ми здебільшого бачимо, з одного боку, зацікавленість у вирішенні проблем комунальних послуг, але з іншого боку, вражає відсутність стратегічного бачення при їх розв’язанні.

При детальному розгляді документа насамперед хочеться звернути увагу на питання відчуждення землі, бо це одна з найкоррумпованіших сфер «чорної» діяльності міськради. Так, кошти від продажу земельних ділянок, а також продажу прав на земельні ділянки негосподарського призначення, що перебувають у комунальній власності, складають лише 50 млн грн.

Але є і більш кричущі цифри: на тому ж пленарному засіданні в середу планується по «кооперативній» схемі безкоштовно виділити більше 50 гектарів обслуговуючим кооперативам. Вартість 1 гектара земельної ділянки в Харкові – 1,5-2 млн грн. Якщо порахувати, то на кожній сесії 75-100 млн грн міський бюджет не доотримує лише на тому, що безкоштовно земельні ділянки отримують житлово-будівельні кооперативи, які навіть не мають на це права, бо є фіктивними. Такі схеми є неприпустимі, адже гроші повинні йти у бюджет, а не повз нього.

Видаткова частина здебільшого складається з 29 цільових міських програм розвитку. На них заплановано в бюджеті 2016 року 2,476 млрд грн. Постає питання, чи можуть бути в місті 29 пріоритетних програм розвитку? І як незначна сума в 2,5 млрд. грн може забезпечити фінансування 29 (!) програм, ДемАльянс вважає, що для ефективного розвитку потрібно визначати 3-4 ключові програми, які матимуть пріоритет у фінансуванні. А результати ми побачимо через рік, бо сума для бюджетування буде достатньою. Деякі програми впродовж тривалого часу отримують фінансування в 500 тис. грн - 1 млн грн, чого не вистачає для реального вирішення проблем. Залишаються незрозумілими й самі кінцеві цілі більшості  програм: деякі з них не змінювалися з моменту створення (2010 - 2012 рр), а зараз вже потрібно враховувати сучасні інструменти для сталого розвитку при плануванні діяльності міста.

Іншим прикладом неефективних пріоритетів видатків є такі цифри: 9,18 млн грн на періодичні комунальні видання (60 тис. примірників газети «Харьковские известия» на рік, не враховуючи утримання вебсайту) та 7,16 млн.грн для підтримки ОСББ (у межах цільової програми). Чому на підтримку комунальної газети витрачається більше грошей, ніж на підтримку відповідальних домовласників та значного сектору сфери ЖКГ? Такий дисбаланс ще раз нам говорить про те, що міська рада здатна працювати тількі задля власних інтересів.

Цікавими є й неподатковані надходження до місцевого бюджету 2016р., що розраховані у розмірі 315,23 млн грн, та доходи від операцій з капіталом до місцевого бюджету 2016 р. – 75,3 млн грн. У сумі це складає 390,53 млн грн. (6,26%). Цей абсолютний показник протягом останніх 5 років залишається незмінним, незважаючи на інфляцію та інші зовнішні чинники. Тобто все, що будується і робиться в Харкові, – заслуга виключно фінансових вливань із держбюджету, дотацій та інвестицій у місто на Євро-2012. Така «стабільність» здається дуже дивною будь-кому, крім чинних депутатів ради.

Що маємо у підсумку? Харків – місто з величезним потенціалом, але потрібна ефективніша влада. Влада, яка зацікавлена в добробуті харків’ян, а не у власному збагачені.

В зв`язку з вище зазначеним сьогодні, 22.12.2015 відбувся Круглий стіл "Бюджет Харкова. Куди і в чиїх інтересах йдуть грощі харків'ян?". Вперше після місцевих виборів 2015р. за одним столом зібрались представники громадянського суспільства, котрі об'єднались задля контролю влади. Зокрема обговорювались питання неефективного розподілення коштів на світлофори, трамваї, метрополітен, притулки для домашніх тварин, підприємства Жилкомсервісу на ін. Ініціатори: ДемАльянс Харків, КС: Харківський Громадський Форум, Харківський Антикорупційний Центр, Платформа громадських сил, Харківська громадська люстраційна палата, Асоціація приватних працедавців, Самопомiч, учасники групи "Благодійність в освіті: у законному руслі". Підтримують: Автомайдан, Правий Сектор, ГО "Схiдний Корпус".

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА