Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

ДемАльянс через суд буде відстоювати право на встановлення наметів без погодження з владою

15:55, 20.02.2014

Автор: Адміністратор

Новина

Демократичний Альянс в Донецькій області продовжує відстоювати право громадян на встановлення туристичних наметів під час акцій без погодження з місцевою владою. Сьогодні відбудеться перше судове засідання в Макіївці.

Голова донецького ДемАльянсу Євген Семехін в судовому порядку буде оскаржувати рішення адміністративної комісії Макіївської міської ради, яка визнала його винним в адміністративному правопорушенні відповідно до ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Зазначена стаття визначає стягнення у вигляді штрафу за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів.

24.11.2013 року під час проведення мирної акції, про яку було завчасно повідомлено Миколаївську міську раду, на активіста Євгена Семехіна було складено адміністративний протокол про адміністративне правопорушення передбачене ст. 152 КУпАП. Матеріали про адміністративне правопорушення було направлено для розгляду за місцем проживання активіста тобто до адміністративної комісії Макіївської міської ради, саме на адміністративні комісії відповідно до КУпАП покладено обов’язок розглядати справи про адміністративні правопорушення за ст. 152 КУпАП.

17 грудня 2013 року адміністративна комісія розглянула справу та визнала винним активіста. Дивно але ця сама комісія 19 червня 2012 року по такій самій справі відносно цього ж активіста прийнялапротилежне рішення про невинуватість особи, через відсутність складу адміністративного правопорушення.

Коментар Дмитра Бузанова, юриста Євгена Семехіна, Директора Юридичної Агенції «Лабіринт»: «Підставою для притягнення до адміністративної відповідальності стало закріплене в п. 12.2.21 Правил благоустрою, санітарного утримання територій, забезпечення чистоти і порядку в м. Миколаєві затверджених рішенням Миколаївської міської ради № 28/10 від 16.05.2013 р. обмеження щодосамовільного встановлення літніх майданчиків, відгороджень, постійної і тимчасової огорожі, риштування, палаток, спеціальних конструкцій зовнішньої реклами (несвоєчасна їхня перереєстрація), місць торгівлі з лотків, автомобілів, причепів, столиків, візків тощо у невідведених для цього місцях та без наявності відповідного дозволу .

Але це порушує встановлене Рішенням Конституційного Суду України від 19 квітня 2001 року № 4-рп/2001 право громадян збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, закріплене в статті 39 Конституції України, є їх невідчужуваним і непорушним правом, гарантованим Основним Законом України та ст. 11 Європейської конвенції з прав людини кожна людина має право на свободу мирних зборів і свободу асоціації з іншими, включаючи право створювати профспілки і вступати до них для захисту своїх інтересів. Здійснення цих прав не підлягає жодним обмеженням, за винятком тих, які встановлені законом».


Прес-служба

Донецької обласної партійної організації

"Демократичний Альянс"

[email protected]

       

 

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА