Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

ХТО ГРІЄ РУКИ НА "ТЕПЛОВИХ МЕРЕЖАХ"?

20:12, 29.11.2016

Автор: Адміністратор

Новина

Розслідування корупції у сфері ЖКГ в Дніпрі

На сьогодні заборгованість КП «Дніпропетровські міські теплові мережі» за спожитий газ перед НАК «Нафтогаз України» становить понад 650 млн гривень.

Замисліться — це майже 8% бюджету міста. Це більше, ніж усі річні видатки на дошкільну освіту.

Тепловики скаржаться, що населення погано платить за спожите тепло Але борги населення складають 176 млн гривень. Звідки взялися ще понад 480 мільйонів?

Проаналізувавши судові рішення, в яких фігурує підприємство, ми дізналися, що з цих 650 млн заборгованості щонайменше 200 млн є нарахуваннями штрафних санкцій на прострочену заборгованість. Тобто, протягом років місцева влада не мала бажання позбутися боргів за газ. Ні «нова», ні «стара».

Якщо одне підприємство заборгувало іншому і відмовляється повертати борг — можна стягнути борг через суд. Саме так і зробила НАК «Нафтогаз України» — звернулася з позовом до суду, який і видав постанову про арешт майна підприємства «Дніпропетровські міські теплові мережі» та заборону про його відчуження.

Але «нова» місцева влада, яка прийшла «із бізнесу» (специфічного такого «бізнесу»), намагалась вирішити це питання, використовуючи весь свій багатий «бізнес-досвід» по роботі з чужим майном. А саме — незважаючи на арешт і заборону відчуження, міська влада просто взяла і вивела активи з підприємства-боржника КП «Дніпропетровські міські теплові мережі» на баланс іншого КП «Теплоенерго».

Але горе-керівники не врахували, що теплопостачання — специфічний вид діяльності, який регулюється окремим законом «Про теплопостачання», 22-га стаття якого прямо забороняє такі дії.

Отже, наша міська рада, коли передавала майно з балансу КП «Дніпропетровські міські теплові мережі» на баланс КП «Теплоенерго» без погодження з НАК «Нафтогаз України» (правонаступника боргових зобов’язань за спожитий газ), прямо порушила цю норму закону.

Як і треба було очікувати при таких шахрайських діях з боку очільників нашого міста, і як передбачено цією ж статтею закону, НАК відмовився підписувати договори, допоки не буде врегульовано питання заборгованості. І все це при постійних звітах мера, що бюджет перевиконується.

Навіщо це робиться? Хіба не краще заплатити борги і спати спокійно?

Ні. Тобто, для чесного бізнесу — звичайно, краще. Але якщо бізнес побудований на «жонглюванні активами», боргів позбавлятися не треба. Адже серед них легко ховати виведені гроші.

Тепло є найдорожчою комунальною послугою, а тому генерує величезний потік грошей. Зробити реальну оцінку діяльності підприємства без незалежного внутрішнього аудиту неможливо. Отже, не знаючи структури споживачів, реальних (а не намальованих керівництвом підприємства) втрат при транспортуванні та інших факторів, які впливають на фінансові показники підприємства, та додавши ще «бачите, в нас тут за газ розрахуватися нічим — он боргів вже на 650 мільйонів», — можна спокійно виводити кошти підприємства через підставні організації.

Така арифметика.

Ілля Рибаков,
голова Дніпровського міського осередку партії «ДемАльянс»

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА