Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

Прокуратура у Чернігові перевіряє навчальні заклади на правомірність отримання благодійних внесків

17:25, 31.03.2015

Автор:

Новина

Прокуратура Чернігівської області відкрила кримінальне провадження та розпочала досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України щодо неправомірного збору благодійних внесків навчальними закладами Чернігова.

Головні освітяни міста визнали пряме порушення закону зі свого боку. Нещодавно "ДемАльянсом" було проведено розслідування щодо використання коштів ДНЗ (дошкільними навчальними закладами) та ЗНЗ (загальноосвітніми навчальними закладами), отриманими у вигляді благодійних внесків. Важливо, що згідно законодавства України про благодійну діяльність та благодійні організації прийом благодійних внесків від фізичних і юридичних осіб відбувається виключно на добровільній основі з обов"язковим оформленням відповідної документації та відображенням у бухгалтерському обліку. В управлінні освіти міськради пояснили, що благодійні фонди в навчальних закладах Чернігова відсутні. А благодійні внески для цих установ перераховуються на розрахункові рахунки Управління освіти, відкриті в органах державного казначейства, що є прямим порушенням законодавства. Причиною системних порушень з благодійними внесками в освіті Чернігова є прямим наслідком відсутності персональної відповідальності чиновників та недостатній контроль за їх діяльністю посадових осіб виконкому. В зв'язку з цим ми звернулися до Прокуратури Чернігівської області з проханням: провести перевірку протиправності дій посадових осіб Управління освіти Чернігівської міської ради під час отримання благодійних внесків - свідомого порушення законодавства щодо створення благодійних фондів у зазначених закладах розпочати розслідування щодо вчиненого кримінального правопорушення. У відповідь на звернення "ДемАльянсу" Прокуратурою було відкрите кримінальне провадження та розпочато досудове розслідування. Наразі чекаємо результатів перевірки. 

"Переконані, що вся благодійна допомога навчальним закладам з боку батьків, повинна бути прозорою і добровільною. Вимагаємо від Управління освіти ЧМР почати оприлюднювати в мережі на загальне ознайомлення всі платіжні документи, звіти та потреби. Таким чином формуватиметься довіра батьків і суспільства" - озвучила вимоги до Управління освіти голова Чернігівської міської організації партії "ДемАльянс" Тетяна Романова.

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА