Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

Майбутні кроки реформування ЖКГ у місті Чернігові

17:06, 20.06.2015

Автор:

Новина

Відбулося обговорення пропозицій ДемАльянсу щодо реформування житлово-комунального господарства в Чернігові, на якому були присутні голови об"єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Були озвучені першочергові кроки, які просто необхідні для відновлення занедбаного житлового фонду. Насамперед, реформування повинно відбуватись через сприяння створення ОСББ, а саме:

- при органах місцевого самоврядування створити відділ сприяння створенню ОСББ, який би консультував ініціативні групи;

- на сайті Чернігівської міської ради розмістити необхідну документацію для реєстрації ОСББ у Державного реєстратора (шаблони документів);

- запровадити консультації з представниками податкової, пенсійного фонду, департаменту соціальної політики щодо подання звітності;

- на місцевому телебаченні висвітлювати позитивні приклади діяльності ОСББ.

Крім того, необхідно ухвалити наступні рішення на рівні міста:

- прийняти Програму компенсування % ставок для ОСББ, які візьмуть кредити на енергозберігаючі технології.

- прийняти Програму підтримки ОСББ на капітальні ремонти з умовою дольвого фінансування ( наприклад 80/20).

- заборонити фінансувати на капітальні ремонти ЖЕКи (більшість будинків у приватній власності, тому хоч це рішення є досить суворим, та воно підштовхуватиме чернігівців ставати відповідальними власниками своїх будинків). Дана практика вже діє в інших містах України.

Голови ОСББ підтримали пропозицію ДемАльянсу щодо створення Ради голів ОСББ міста Чернігова для об"єднання та спільного вирішення нагальних проблем і реалізації напрацьованих кроків реформування ЖКГ у Чернігові.

Міська влада має створити умови для того, щоб у кожному будинку з"явилося об"єднання співвласників, яке цінне тим, що дає змогу, взяти на себе відповідальність за своє, а також є механізмом, який дозволяє змінювати компанії - надавача послуг, якщо вони не задовольняють якістю послуг чи їх ціною. Без об"єднання співвласників зруйнувати монополію ЖЕКу на обслуговування будинку неможливо - зазначила голова Чернігівського обласного осередку партії ДемАльянс Катерина Данькова.

Наразі формування бачення реформування ЖКГ в місті Чернігові продовжується.

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА