Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

Відкрита заява Черкаського ДемАльянсу

14:04, 14.02.2017

Автор: Адміністратор

Новина

Заява Черкаського ДемАльянсу стосовно подій на сесії Черкаської міської ради 13.02.2017 р.  

 

Ми  підтримуємо необхідність громадського контролю за владою, ми підтримуємо громадських активістів, але не підтримуємо застосованих на сесії  міської ради методів зриву і бійок. Ми – за конструктивний ділог.

Разом із цим, не можемо не відзначити наступне:

Учорашній конфлікт на сесії Черкаської міської ради є симптомом, наслідком повернення реальної закритості влади у прийнятті найважливіших для міста рішень.

ВПЕРШЕ Програма розвитку мала прийматися на 3-річний термін. Це дає змогу визначати пріоритети у розвитку міста на термін, достатній для завершення абсолютної більшості міських проектів-будівництва доріг, благоустрою тротуарів, придбання обладнання, енергомодернізації будівель, тощо.

Очевидно, що влада мала бути безпрецедентно відкритою і розпочати ще наприкінці минулого року широке обговорення напрямів розвитку міста на три роки вперед. Натомість, ми спостерігали лише підкилимні домовленості, які будуть "вилізати боком" ще довго. Те, що засідання комісій, мовляв, є відкритим, і те, що "проект рішення про ПСЕР" був розміщений у базі нормативних документів -сміховинні аргументи, які можуть вплинути лише на людей, повністю не знайомих  із реаліями процесу прийняття рішень. Дійсно, сховати проект найважливішого рішення у нетрях нормативної бази застарілого сайту – це дуже схоже на "конструктивний діалог із громадою"... Як і той факт, що 99,9% містян ніколи не були - та і не мають змоги відвідати засідання комісій міськради – і, тим більше, не мають жодних прав брати участь в обговоренні. Та і цікаво було б спостерігати, як 200-300 мешканців міста фізично спроможні будуть зайти у 312 кабінет виконкому і навіть у 206 кімнату, щоб послухати, на що витрачатимуться їх податки.

Що мала зробити влада:

1.Провести громадське обговорення (не слухання!) проекту ПСЕР по районах міста -  з доповідями посадових осіб та участю особисто міського голови, депутатів, які вносили пропозиції.

2. Вийти із серією виступів, статей, програм - на місцевому телебаченні, інших електронних та друкованих ЗМІ, на  сайті міськради - із поясненням усіх статей витрат. І обов'язковим поясненням, хто є автором пропозиції цих витрат.

3. Пояснити причини, із яких безпрецедентно великі суми коштів подрібнюються на "допорогові" суми, особливо -  на тлі такого ж безпрецедентного обмеження закупівель через систему "Прозорро".

І, нарешті, останнє: навчитися не відмахуватись від громади, а першими починати діалог, пояснювати свої дії та рішення - і їх мотиви також!

Бо у нашої, безперечно, ефективної і креативної влади і у нас, громадян, є лише один СПІЛЬНИЙ недолік. МИ систематично забуваємо, що влада витрачає наші гроші, а не абстрактний "бюджет розвитку".

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА