Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

Черкащина пасе задніх у Всеукраїнському рейтингу доступу до публічної інформації

00:00, 30.09.2011

Автор: Адміністратор

Новина

  До міжнародного дня права на інформацію Український центр політичних досліджень (УНЦПД) представив Всеукраїнський рейтинг місцевої влади у реалізації законодавства по доступу до публічної інформації. У цьому рейтингу Черкаська ОДА посідає останнє місце серед Обладміністрацій, Черкаська облрада теж перше з кінця серед облрад. Міська рада трішки відірвалася до передостанніх сходинок.

  Аналіз проводився по 18 критеріях. Серед них: визначений відповідальний за надання відповідей на запити публічної інформації, система обліку публічної інформації, розміщення реєстру інформації, в тому числі на офіційному веб-сайті, перелік відомостей, що є службовою інформацією, місце для роботи запитувачів з документами, друк та ксерокопія, облік запитів на інформацію, оприлюднення обліку запитів, звіти щодо задоволення запитів, інформація на веб-сайті, вчасні відповіді на запити, встановлена сума відшкодування витрат на копіювання, прийняття внутрішніх нормативних актів.

  - Тим не більше в Черкаській обласній раді один із найкращих реєстрів в Україні – констатує Сергій Гончар, регіональний представник УНЦПД та голова громадської ради при Черкаській обласній держадміністрації. Однак на сайті ради розміщена дуже мала кількість нормативно-правових актів і взагалі не ведеться їх нумерація. Тільки відкривши документ можна зрозуміти під яким він номером та коли був прийнятий. Натомість міська рада розміщує значно більше прийнятих актів, нумеруючи їх та чітко показуючи прогалини між опублікованими та прийнятими актами

  Результати досліджень місцеві чиновники пояснюють кадровими змінами в органах влади та недолугістю нормативно-правової бази:

  - Я думаю, що така ситуація і стала причиною кадрових змін в адміністрації - припускає Тетяна Очеретяна – начальник управління інформаційної політики та зв’язків зі ЗМІ Черкаської ОДА. Наразі визначено наше управління відповідальним за надання інформації на запити, затверджено форму запитів, визначено спеціальний кабінет для роботи з публічною інформацією. Ми працюємо і будемо робити все, щоб відповідати вимогам законодавства, вимогам Президента, губернатора та громадськості.

  - начальник відділу роботи з кореспонденцією департаменту забезпечення діяльності виконавчого комітету Черкаської міської ради Наталія Веретільник пояснює, що їх вже перевіряла прокуратура щодо дотримання законодавства по публічній інформації. Основним зауваженням було відсутність у посадових інструкціях працівників змін про їх відповідальність за доступ до публічної інформації. Ця невідповідність пов’язана передовсім зі вступом в силу з 1-го серпня нового регламенту МВК та з 1 жовтня набрання чинності нової структури виконкому. Тому внесення записів у посадові інструкції відповідальних осіб та інші формальності будуть зроблені найближчим часом.

  Ще одним зауваженням прокуратури було відсутність затверджених тарифів за надання відповіді на інформаційний запит більшу за 10 сторінок. Це зробити лише зараз стало можливо, оскільки законом були передбачені ці тарифи з травня а лише нещодавно кабмін надав підстави для їх затвердження. Вже підготовлений проект відповідного рішення Виконкому. Однак наразі все працює, запити реєструються, техніка є, на сайті розміщена форма подачі запитів. Наказами визначенні відповідальні у кожному департаменті за доступ до публічної інформації.

Службовці відмітили, що нечіткі трактування нормативно-правовими актами у поняття публічної інформації значно ускладнюють їх роботу. Границя між публічною і особистою інформацією дуже нечітка. І якщо посадова особа надасть у відповіді на інформаційний запит ті дані, які можуть трактуватися особистими, то нестиме відповідальність значно вищу чим за ненадання інформації взагалі.

  Полегшити життя службовців у роботі з наданням відповідей на запити громадян щодо публічної інформації покликані Методичні рекомендації щодо практичного впровадження Закону України «Про доступ до публічної інформації», підготовлені Український незалежний центр перспективних досліджень. Презентація відбулася 29 вересня 2011 року в приміщенні Центру підвищення кваліфікації державних службовців. У презентації взяли участь близько 50 представників органів державної влади та місцевого самоврядування. У книзі наведено практичні рекомендації щодо організації виконання цього закону в органах державної влади і місцевого самоврядування. Подано рекомендації щодо організації роботи структурного підрозділу відповідального за доступ до публічної інформації, організації реєстру публічної інформації, організації розгляду запиту на інформацію, оприлюдненню інформації на офіційній веб-сторінці, віднесення інформації до службової таємниці та виконання інших вимог закону. Також у виданні представлено трискладовий тест, який можна вдало застосувати у визначенні яка інформація відноситься до публічної, а яка не може бути надана на запити громадян.

  Методичні матеріали підготовлені за підтримки Спільного проекту Європейського Союзу і Ради Європи «Сприяння європейським стандартам в українському медійному середовищі», який співфінансується Європейським Союзом і Радою Європи та виконується Радою Європи.

  Важливість цих методичок відмітили присутні на презентації. Найближчим часом всі структурні підрозділи місцевих органів влади будуть забезпечені ними в повному обсязі. Також облдержадміністрація та Український центр політичних досліджень підписали меморандум про подальшу співпрацю.

  Організаторами презентації виступили: Український центр політичних досліджень, МГО «Інтерньюс Україна», Управління регіональної політики Черкаської облдержадміністрації, центр підвищення кваліфікації державних службовців, Черкаський обласний осередок Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Демократичний альянс»

Контактна особа: Сергій Гончар – голова громадської ради при Черкаській ОДА - 0935020919


Прес-служба ЧОО ВМГО "Демократичний Альянс",

Сергій Слинько

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА