Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

Звіт Броварської організації ДемАльянсу за 2016 рік

00:00, 08.01.2017

Автор:

Новина

Команда ДемАльянсу міста Бровари опирається в міській раді на трьох депутатів – Аліну Дяченко, Олега Берестового та Андрія Саука. Депутати ДемАльянсу ведуть регулярні прийоми громадян, під час яких виборці мають можливість звернутися з різноманітною проблематикою, ідеями, пропозиціями, отримати допомогу у відстоюванні своїх прав.

Запровадження інструментів місцевої демократії. Місто діалогу

Ми послідовно виступаємо за практику круглих столів, дискусій, консультацій з громадськістю та за громадські обговорення.

Перший круглий стіл “Відставка Сапожка: за і проти” ми провели одразу після обрання. На ньому відбувся конструктивний діалог між прихильниками та противниками відставки та спільний пошук ефективного рішення.

Депутати ДемАльянсу під час консультацій з депутатами різних партій запропонували провести відкритий відбір нових заступників міського голови, організували публічні дискусії щодо питань обрання секретаря ради, заступників міського голови, членів виконкому, круглий стіл щодо молодіжної політики у Броварах.

4 грудня 2015 року відбувся перший неформальний конкурс на заміщення посад заступників. Хоча в результаті проведеного конкурсу Ігор Сапожко відмовився обрати жодного з кандидатів, повністю проігнорувавши думку депутатів та громадськості, прецедент був створений.

Електронні петиції. Завдяки експерименту, який ДемАльянс провів на своєму сайті- https://petition.brovary.org , створивши сервіс онлайн петицій, в місті на інший рівень піднялися такі питання, як будівництво школи в 4-му житловому районі, впровадження електронних черг в поліклініках, освітлення пішохідних переходів. У рамках розгляду петиції щодо впровадження електронних черг у поліклініці, небайдужі громадяни спільно з активістами ДемАльянсу ініціювали збір підписів серед відвідувачів поліклініки щодо величезних черг біля рентгенкабінету. Відповідне звернення спільно з депутатським зверненням депутата Андрія Саука було надіслано до міського голови та керівництва броварської поліклініки. Результат: зараз в рентген-кабінеті черги відсутні. Запровадження офіційного сервісу «Електронних петицій» на рівні міськради триває.

Запровадили ефективний інструмент прямого управління та контролю за містом для громади «Бюджет участі».

Місто інтелекту та інновацій

Депутат Олег Берестовий виступив з пропозицією реорганізації читального залу Центральної броварської бібліотеки на бул.Незалежності та перетворення його у “вільний простір”, центр культурного життя міста. Мета проекту – надати нове життя бібліотеці, яка почала занепадати, зберегти робочі місця і створити у місті сучасну зону коворкінгу. Триває розробка концепції проекту спільно з адміністрацією бібліотеки.

Започатковані освітні проекти: English Speaking Club, Freelance Brovary (IT-спільнота), оновлений BrainEvent.

Молодіжна політика

За інціативи депутатів А.Дяченко та О.Берестового, разом з відділом молоді та спорту Броварської міської ради було організовано круглий стіл щодо випрацювання стратегії розвитку та підтримки молоді у нашому місті. До розробки нової програми долучилися молодіжні громадські середовища міста. В результаті двомісячної роботи у квітні 2016 року Броварська міська рада затвердила перспективну програму розвитку молодіжної політики “Молодь Броварів 2016-2020”, який враховує думку молоді та фахівців, зміну парадигми мислення та стратегії на найближчі 5 років. Кошторис збільшений в 1, 5 рази.

Право на об’єктивну інформацію

Депутати ДемАльянсу внесли інноваційні зміни до регламенту Броварської міської ради: доступ до сесій громадян, право на виступ, прямі трансляції засідань.

Започаткували проект «Відеопрозорість від #DaBro» з метою фіксації діяльності депутатів та мера міста. В рамках проекту провадилась відеозйомка засідань виконкому, щопонеділкових нарад у мера, сесій міської ради, депутатських комісій та інших громадських подій. Всі відео є у відкритому доступі на нашомуYouTube-каналі, з січня 2016 запущено сайт, який дозволив зручніше та швидше знаходити необхідну інформацію: https://video.brovary.org. Координатор проекту – Бажен Левковець.

Команда ДемАльянс Бровари виступила з ініціативою написання циклу просвітницьких статей “Відкриті Бровари” щодо ефективного використання публічних реєстрів для контролю за чиновникам, підготувала та оприлюднила їх на міському ресурсі “Маєш Право Знати”.

Запровадження ефективного інструмента прямого управління та контролю за містом для громади – проект «Prozorrо»

Завдяки цьому рішенню місто економить до 15% бюджетних коштів при закупівлях товарів, робіт та послуг. В тендерах мають можливість брати участь всі охочі підприємці, що підвищує конкуренцію при проведенні тендерів та нівелює “договорняки зі своїми постачальниками”. Кожна закупівля повністю прозора для будь-кого. На сайті bi.prozorro.org можна відслідкувати всі закупівлі, їх переможців, пропозиції, технічні умови, зекономлені кошти та історію закупок та продажів.

Екологія довкілля. Захист рекреаційних зон

Триває боротьба за порятунок хвойних насаджень на перетині вулиць В.Симоненка та В.Чорновола. Взаємодія з депутатами інших фракцій та громадою вилилась в активний спротив, вивела проблему на загальноміський рівень, створено сайт “Врятувати парк Сосновий – Бровари” , https://save.brovary.org. Питання розірвання договору оренди та внесення змін до Детального плану території 4 житлового району депутат А.Саук виніс на позачергову сессію броварської міськради. На сьогодні площу зелених насаджень, на базі яких буде створений парк збільшено з 1,6 га до 4,5 га, не вірішеною залишається поки доля 1,8745 га лісу. З питання збереження хвойних насаджень оголошені Громадські слухання.

Приймали участь у боротьбі проти незаконного будівництва автомийки по вул.Київська,333-в, надавали фахову допомогу місцевим активістам з питань містобудування та земельного законодавства до обгрунтування їхніх вимог. Разом було проведено низку зустрічей з керівником управління містобудування та архітектури, подано депутатське звернення до інспекції ДАБК з вимогою скасувати містобудівні умови та обмеження та зупинити будівництво, скарги до прокуратури. Результат: будівництво автомийки зупинене.

Бровари долучилися до всеукраїнської ініціативи “Let’s Do It, Ukraine”. Активісти під керуванням депутата А.Саука спланували заходи наймасштабнішого прибирання нашого міста в рамках суботників по всій країні, які відбулися 23 квітня 2016 року.

Нові підходи до міського простору

За наполяганням депутата А.Дяченко було відновлено робочу групу з розроблення Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд у Броварах. Членами ДемАльянсу А.Некрашевичем та С.Федюковою були надані напрацювання та пропозиції щодо Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд. Скасовані дозволи на розміщення нових МАФів на місці зеленої зони по вул.Грушевського.

Команда ДемАльянсу сприяла започаткуванню проекту “Світлі переходи”. Активісти зібрали інформацію про всі пішоходні переходи та позначили найнебезпечніші з них. Топ-10 найгірших переходів за результатами моніторингу були винесені на онлайн-голосування броварчан для визначення 5-ти найнебезпечніших об’єктів.

Щодо цих переходів робочою групою “Світлі переходи” розроблені конкретні пропозиції та публічно презентовані міському голові та управлтнню ЖКГ, складені депутатські звернення на виділення коштів для їх освітлення відповідно до нормативів. Під впливом публічного тиску броварські чиновники встановили освітлення на небезпечних переходах по вул.Короленка та вул.Ярослава Мудрого.

Йдемо шляхом поетапного створення безбар’єрного середовища. Започаткували новий проект «Безбар’єрні Бровари», координатором якого є Ірина Нікітчина.

Школа ОСББ Андрія Саука

Організовано “Школу ОСББ Андрія Саука”. З лютого по червень 2016 року депутат А.Саук щосереди проводив консультації броварчан, які хочуть створити ОСББ у своєму будинку.

Такі зустрічі відбувались як в офісі ДемАльянсу, так за місцем майбутніх ОСББ на вул. Ярослава Мудрого, вул. Грушевського, вул. Симона Петлюри та інших.
За ініціативи А.Саука в Броварах відбувся Форум ОСББ Києва і Київської області.

Пожежна безпека в новозбудованих житлових кварталах

Для розгляду депутатського звернення Андрія Саука було проведено нараду у броварського міського голови, на якій представники МНС та забудовників обговорили можливі варіанти придбання протипожежного обладнання.

Наша команда переконана в тому, що потрібно посилювати вимоги пожежної інспекції та інспекції державного архбудконтролю щодо забезпечення пожежної безпеки об’єктів будівнцтва та прибудинкових територій. В іншому випадку – припинити будівництво будинків вище рівня досяжності пожежної спецтехніки.

Громадська безпека

Депутат Аліна Дяченко спільно з іншими депутатами та активістами долучилась до розробки системи громадської безпеки у нашому місті та виступила з рядом пропозицій.

Депутат Андрій Саук спільно з активними мешканцями ЖК “Купава” організували нічне патрулювання території, щоб зупинити розгул нічної злочинності”.

_____________________

Підписуйтесь на сторінку ДемАльянс Бровари у Facebook.

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА