Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

Виставка Під PRESSом у Сімферополі таки відбудеться

03:00, 22.09.2011

Автор: Адміністратор

Новина

 23 вересня у Сімферополі таки відбудеться виставка Під PRESSом. Розпочнеться вона      о 15 годині у Арт-кафе «Старый свет» з круглого столу «Цензура в Україні: методи ефективної протидії (можливості нового закону «Про доступ до публічної інформації») за адресою: вул. Куйбишева, 4 (за ОВІР).

 

Нагадаємо, що виставка була відкрита 18 вересня в арт-кафе Marmelad, а вже наступного дня адміністрація закладу без пояснень зняла фото та не дозволила їх розвішувати знову. Відбулося це попри попередню домовленість приймати виставку впродовж всього тижня.

 

Мета фотовиставки - привернення уваги широкої громадськості до проблем цензури та утискання в Україні свободи слова.

 

Після заяв місцевих журналістів щодо утискання свободи слова в регіоні влада оперативно відреагувала на прецедент та пообіцяла сприяти відновленню показу виставки Під PRESSом. Таких домовленостей було досягнуто під час зустрічі голови Кримського республіканського осередку ВМГО «Демократичний Альянс» Світлани Єрещенко з міністром культури автономії Оленою Плакідою. Зокрема, міністр пообіцяла посприяти виділенню нового приміщення для розташування виставки.

 

Згодом представник Ради міністрів Криму запропонував провести виставку у Юнацькій бібліотеці. Але, оскільки місце не дуже зручне для проведення таких заходів, там буде розміщено лише частину виставки. Як зазначалося вище, більшість картин буде розміщено, а також проведено  круглий стіл журналістів, в Арт-кафе «Старый свет».

 

«Ми вітаємо рішення представника Ради Міністрів Криму, яка відреагувала на інцидент і запропонувала допомогу. В регіоні є проблеми зі свободою слова, і такий крок є позитивним сигналом. Також окремо хочеться подякувати за оперативну реакцію та допомогу Комітету з моніторингу свободи преси в Криму», - зазначила лідер Кримського ДемАльянсу.

 

Відзначимо, що представники місцевих мас-медіа вбачали у причині припинення виставки Під PRESSом загальну атмосферу, що склалася в країні та спровокувала виникнення ситуації, коли рядові посадовці, за припущеннями медійників, перестаралися з наставляннями про доцільність проведення виставки, та власники закладу – мали небезпідставні острахи щодо того, щоб відкрито підіймати питання цензури та утисків свободи слова в регіоні.

 

Виставка вже експонувалася в 11 містах України: Києві, Івано-Франківську, Одесі, Тернополі, Чернігові, Миколаєві, Черкасах, Житомирі, Львові, Ужгороді, Прилуках.

 

Ідея фотопроекту виникла під час зустрічі учасників журналістського руху «Стоп цензурі!», громадських діячів та художників.

 

Учасники проекту Під PRESSом: Сергій Андрушко, Юлія Банкова, Леся Ганжа, Ілона Довгань, Вахтанг Кіпіані, Андрій Куликов, Наталія Лігачова, Сергій Лещенко, Юрій Луканов, Ігор Луценко, Мустафа Найєм, Мирослав Откович, Осман Пашаєв, Віталій Портников, Віталій Сич, Роман Скрипін, Ольга Сніцарчук, Єгор Соболєв, Наталка Соколенко, Святослав Цеголко, Артем Шевченко.

 

Проект Під PRESSом організований в рамках партнерства «Новий Громадянин» за підтримки журналістського руху «Стоп цензурі!».

Організатор виставки у Сімферополі - ВМГО «Демократичний Альянс».

Всі новини

© 2011–2021 | Команда ДА