Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

У День знань кримчани вчились, як реалізовувати право на доступ до публічної інформаціїї

03:00, 01.09.2011

Автор: Адміністратор

Новина

 Сьогодні, 1 вересня 2011 року, на площі Радянській у Сімферополі Кримський республіканський осередок Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Демократичний Альянс» провів презентацію Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Під час заходу представники Демократичний Альянсу пояснили кримчанам, як використовувати право на отримання інформації, що знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, роздавали брошури та організували міні-тренінги зі складання запитів на інформацію.  

Увагу сімферопольців та гостей столиці привертав інформаційний стенд «Ми маємо право знати», де були розміщені відомості про цей Закон, терміни розгляду запитів та шляхи, як добитися справедливості, при ігноруванні запитів владою.  

На імпровізованій стіні запитань «Кримчани запитують у влади» кожен зміг залишити своє питання, адресоване розпорядникам інформації. Також усі бажаючі змогли скласти запити на інформацію для подальшої передачі в органи влади. 

«Сьогодні День знань. Учні сідають за парти для отримання знань про навколишній світ, що знадобляться у подальшому житті та здобутті професії, - відмітила голова КРО ВМГО «Демократичний Альянс» Світлана Єрещенко, - але хто ж проведе уроки для громадян та навчить їх тому, як користуватися своїми правами? 

На жаль, в Криму ще мало хто знає про набуття чинності Закону України «Про доступ до публічної інформації», у якому, до речі, чітко прописаний обов’язок влади звітувати перед народом та право кожного отримувати інформацію про те, що відбувається у нашій країні, право знати, чим займається обраний тобою депутат та наскільки ефективна та прозора діяльність державних органів».

Світлана Єрещенко підкреслила важливість такої презентації для кримського суспільства та поділилася впевненістю в тому, що «спільними зусиллями можливо перебороти страх перед владою, привитий населенню ще за Радянських часів, та змінити погляди кримчан, які не вірять у здатність впливати на владу.  

Ми як відповідальні громадяни зобов’язані контролювати діяльність державних органів та навчити владу виконувати й поважати Закон», - заявила лідер Кримського ДемАльянсу.

 За результатами заходу Демократичний Альянс планує проаналізувати запити та питання, що були підняті кримчанами, та відібрати найбільш популярні та необхідні для населення автономії для складання запитів та передачі в державні органи всіх рівнів. 

Організатори акції висловлюють щиру подяку ООО РВК «Домінанта» за допомогу при проведенні презентації та наданні необхідного обладнання. 

Довιдково: Захід здійснює Демократичний Альянс в рамках партнерства громадських організацій «Новий громадянин».

Прес-служба

Кримського республιканського осередку

ВМГО Демократичний Альянс

 

 

 

 

 

 

 

 

Всі новини

© 2011–2021 | Команда ДА