Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

Під PRESSом журналістів та громадськості у Сімферополі відбулась виставка проти цензури

03:00, 26.09.2011

Автор: Адміністратор

Новина

23 вересня у Сімферополі в арт-кафе «Старый свет»  відбувся круглий стіл «Цензура в Україні: методи ефективної протидії (можливості нового закону «Про доступ до публічної інформації») та відкриття виставки Під PRESSом.

Нагадаємо, що виставка була відкрита 18 вересня в арт-кафе «Marmelad», а вже наступного дня адміністрація закладу без пояснень зняла фото та не дозволила їх розвішувати знову. Відбулося це попри попередню домовленість приймати виставку впродовж всього тижня.

Мета фотовиставки - привернення уваги широкої громадськості до проблем цензури та утискання в Україні свободи слова.

Під час круглого столу журналісти відзначили непросту ситуацію зі свободою слова у Криму, що, на їхню думку, і було причиною складностей в організації заходу. Було визначено основні причини цензури, а також окреслено ключові механізми боротьби з нею.

Учасники круглого столу: Лілія Буджурова (головний редактор «Первая Крымская»), Юлія Голодникова (голова ГО «Центр медіа-освіти та медіа-психології»), Вахтанг Кіпіані (журналіст, редактор сайтів “Владометр”, “Історична правда”), Наталія Соколенко (журналіст СТБ), Андрій Сидоренко (громадський діяч), Світлана Єрещенко (голова Кримського республіканського осередку ВМГО «Демократичний Альянс»), а також  інші громадські діячі та кримські журналісти.

Лілія Буджурова, коментуючи останні події в Криму, зазначила: «Если говорить о ситуации с отказом принимать выставку, то случилось то, что случилось. Власть бы вас не заметила, если бы не было скандала. Власть стала еще более закрытой. На наши запросы на информацию нам не хотят отвечать. Два суда по этому поводу мы уже проиграли. Если говорить о журналистах, то есть люди, которые боятся; есть те, которые работают в СМИ, принадлежащие бизнесменам и политструктурам, и они знают коридор своей свободы; есть те, которые работают в государственных СМИ, и там коридор еще уже. Независимых и самоокупаемых СМИ сейчас нет».

Світлана Єрещенко на запитання, як вдалося відновити виставку, розповіла, що «відновленню виставки та швидкій реакції влади посприяли оперативні дії місцевих журналістів та громадських діячів. Особливо швидко відреагував Комітет з моніторингу свободи преси в Криму. Саме після гучних заяв з боку ЗМІ у ситуацію втрутилась та допомогла міністр культури автономії Олена Плакіда».

 «Я хотела бы видеть на таких мероприятиях не журналистов, а людей, которые не боятся сказать то, что они думают, и при этом не убежать потом в кусты», - підкреслила Юлія Голодникова.

Вахтанг Кіпіані звернув увагу на те, що «зараз стає все більше журналістів, які за чотириста доларів готові бути підставкою для мікрофона та писати те, що їм скажуть. Наш народ нічого не знає. Журналіст, який не приносить матеріали просто з «поля», не має права на існування. Відповідальність за те, чи є цензура, лежить тільки на журналістах. Ми не маємо права не казати. Треба поширювати інформацію через блоги та загалом Інтернет. Я завжди пишу те, що було. Ми не повинні мати «ножиці в голові». Водночас держава  має прибрати руки з інформаційного поля».

Наталя Соколенко підкреслила: «Журналістам слід завжди пам’ятати про можливості, які дає професія. Пам’ятати, що стаття чи репортаж можуть допомогти встановити справедливість - від порушення кримінальної справи проти негідника до виконання соціальних обіцянок, даних виборцям. Треба не лінуватися, не боятися та діяти, цінуючи і поважаючи свій фах».

 «Перш за все слід розпочати боротьбу із самоцензурою, сприяти взаємопідтримці між журналістами та об’єднанню їх, наприклад, у профспілки. Також треба сприяти ліквідації державних ЗМІ як інституту», - підсумовуючи результати круглого столу, зазначив Андрій Сидоренко.

Проект Під PRESSом організований в рамках партнерства «Новий Громадянин» за підтримки журналістського руху «Стоп цензурі!».

Організатор виставки у Сімферополі - ВМГО «Демократичний Альянс».

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА