Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

Кримчани вшанували пам’ять жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 в Україні

02:00, 28.11.2011

Автор: Адміністратор

Новина

 У Сімферополі кримчани вшанували пам’ять жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 р. р.  в Україні.

До пам’ятного знаку пам’яті жертв Голодомору-геноциду (приміщення Української Православної Церкви Київського Патріархату) прийшли місцеві мешканці, представники громадських організацій, політичних партій, ветерани організації Кримськотатарского національного руху.

Спочатку наймолодший учасник заходу – хлопець Гірей – продекламував твір Є. Станкевича «Молитва за померлими з голоду». Тоді єпископ Сiмферопольський i Кримський Української Православної Церкви Київського Патріархату Климент звершив чин панахиди за померлими з Голоду-геноциду.

 О 16 годині присутні долучилися до Загальнонаціональної  Хвилини мовчання та запалили поминальні свічки.

 

З промовами виступили відомі кримські громадські діячі, які різко засудили злочини сталінського режиму та звернулися до Президента України із закликом не допустити відродження сталінізму в Україні.

 На жаль, ніхто з посадових осіб автономії, яким були надіслані запрошення, так і не відвідали заходу. Проте розділити біль та скорботу українського народу прийшли прості кримчани –незалежно від національності та віросповідання – і разом вшанували пам'ять мільйонів страчених Голодомором людей.

На завершенні жалобного мітингу всі наживо виконали Гімн України.

Довідка: 1 листопада 2011 року було створено Кримський громадський комітет з підготовки та проведення заходів  із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду  в Україні 1932-33 років, який ініціювали кримські громадські організації: «Українська Громада Криму», «Український дім», Кримська філія  Наукового товариства імені Т.Г. Шевченка, Всеукраїнського об’єднання ветеранів, «Південний щит», «Кримська правиця», «Демократичний Альянс», газета «Кримська світлиця» та кримські  організації політичних партій: Українська народна партія, «Свобода»,«Конгрес українських націоналістів», «Фронт змін». 

Прес-служба Кримського республіканського осередку

ВМГО «Демократичний Альнс». 

Всі новини

© 2011–2022 | Команда ДА