Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

Крим: ДемАльянс та інші діячі нагадали владі про право українців на свободу слова

02:37, 17.09.2013

Автор: Адміністратор

Новина

Актив Кримського Демократичного Альянсу взяв участь в мітингу щодо захисту журналістів та свободи слова в Україні, яку організували правозахисники в Симферополі.

Перед будинком Ради Міністрів АР Крим разом із журналістами та правозахисниками піврстрову демальянсівці встановили символічну стіну з коробів-питань, які майже кожен день стають перед журналістами та громадськими активістами. «Насилля», «брехня», «тиск», «відмова в наданні відповіді» та інше вказане на символічній стіні.
 
Учасники акції висунули представникам місцевої влади вимогу припинити чиновницьке свавілля. А також надіслали в бік чиновників Ради Міністрів паперові літачки, виготовилені з папірцяв-безглуздих «відписок», які активісти отримували раніше від органів та посадових осіб Ради у відповідь на інформаційні запити.  
 
Під час акції виступили правозахисники Олександра ДВОРЕЦЬКА, Альона ЛУНЬОВА, відомі журналісти Володимир ПРИТУЛА, Анна АНДРІЄВСЬКА, а також голова Кримського ДемАльянсу Сергій МОКРЕНЮК. Всі учасники ставили головним питання про необхідність посилення громадського тиску на чиновників.
 
«Саме ви, журналісти, маєте проявляти солідарність та повідомляти громадськість про факти тиску на журналістів та інші порушення ваших професійних прав. А ми - громада, політичні діячі - підтримаємо вас у вирішенні проблеми!. Лише разом ми зможемо припинити свавілля влади.
Ви – наш градусник. Саме на вас ми орієнтуємось. А тому ми, суспільство, маємо Вас захищати та охороняти від будь-якого неправомірного тиску», - сказав Сергій МОКРЕНЮК під час акції.
 
 
Відомий український журналіст Володимир ПРИТУЛА звернув увагу мітингувальників на те, що 13 років тому саме 16 вересня 2000 року зник журналіст та громадський діяч Георгій ГОНГАДЗЕ, винні у вбивстві якого досі не отримали своє покарання. Учасники акції відмітили цей факт хвилиною мовчання та поставили свічки перед символічним портретом Георгія Гонгадзе.
 
«Кожний факт тиску на журналіста не повинен залишатися не заміченим. Ми маємо жорстко реагувати на будь-який прояв заборони свободи слова. Саме можливість вільного висловлення своєї думки є запорукою будівництва демократичної держави, якою нажаль сьогодні не є Україна. 
 
Сьогодні під час акції деякі з нас прийшли разом зі своїми дітьми. Це дуже приємно, оскільки виховання дітей та молоді починається через власний приклад. Сьогодні батьки стали для своїх дітей прикладом мужності та професійної солідарності», - наголошує голова Кримського респубіканської організації Демократичного Альянсу Сергій МОКРЕНЮК.

 

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА