Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

Группа АПА-Південь закінчила теоритичну частину навчання у Ялті

03:00, 10.05.2011

Автор: Адміністратор

Новина


 7-8 травня в місті Ялта відбувся 4 семінар в рамках навчання Академії практичної адвокації. На цьому етапі учасники ознайомилися ще з двома інструментами адвокації, такими як дебатні статті та відео оформлення акцій та меседжів адвокаційних кампаній. Експертами у цих галузях виступили Віктор Андрусів, директор інституту Демальянсу ім. Р. Шумана та Володимир Гребьонкін, піар-менеджер гурту «Друга ріка» та досвідчений громадській діяч.

За традицією семінар розпочався зі звітів учасників про виконання домашніх завдань. Нагадаю, що кожен з 5 регіонів на самому початку обрав певну проблему свого міста, яку взявся вирішити за допомогою знань отриманих в процесі навчання в Академії практичної адвокації. Продовженням першого дня стала лекція Віктора Андрусіва про дебатні статті і завдання для кожного учасника написати та розповсюдити власні статті в соціальних мережах та Інтернет ЗМІ.

Наступного дня Володимир Гребьонкін ознайомив учасників з правилами створення відеороликів після чого учасники протягом 2 годин створювали свої шедеври короткометражного мистецтва. У другій половині дня учасники закріплювали свої знання у сфері проведення акцій прямої дії, отримавши завдання за кілька годин розробити концепцію та прописати детальний план акції з нагоди набрання чинності закону України про доступ до інформації. Провести акції в своїх містах учасники повинні по поверненню з семінару 10 травня. Завдання отримало назву «Акція за 48 годин» і викликало багато ентузіазму серед учасників проекту.

Окрім цього у кожної групи лишилось завдання успішно завершити розпочаті адвокаційні кампанії, про процес реалізації яких учасники звітують на кожному семінарі. Не став виключенням і семінар в Ялті, який розпочався з емоційної розповіді одеситів про процес лобіювання у напрямку створення та обладнання зон для паління. Кіровоградці порадували успіхами у створенні ресурсного центру для громадських організацій, який покликаний активізувати громадянські рухи в регіоні. Херсон відзвітував про успіх акції прямої дії серед мешканців міста та ЗМІ, що стало логічним продовженням серйозної роботи з експертами та моніторингу закладів громадського харчування. Миколаївці порадували яскравою презентацією, де розповіли про залучених експертів, роботу зі ЗМІ та шалений успіх статей у нових медіа з приводу рекету у РАГСах, а запланованою акцією прямої дії зацікавились навіть загальнонаціональні ЗМІ. Кримчани ж взялися одразу за кілька проблем в різних містах автономної республіки: там де ближче до моря і дорожче земля – це питання відкритості місцевих рад, заангажованість та недоступність до рішень яких вразила багатьох учасників семінару. І на цьому шляху за короткий проміжок стали помітні суттєві зрушення, такі як створення сайту міськради та попередні повідомлення про заплановані сесії та порядок денний, що раніше часто було таємницею навіть для самих депутатів. А представники Нижньогірська та Сімферополя взялися вирішувати проблеми кримсько-татарського населення, як у напрямку лобіювання законів, що полегшили б повернення депортованих кримських татар та створення гідних умов для подальшого проживання, так і в напрямку повернення колишніх назв для населених пунктів у місцях з компактним проживанням кримських татар.

 

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА