Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

«ДЕМОКРАТИЧНИЙ АЛЬЯНС» «ВІДКРИЄ» КРИМСЬКУ ВЛАДУ

03:00, 20.07.2011

Автор: Адміністратор

Новина

Прес-конференцію вели голова КРО ВМГО «Демократичний Альянс» Світлана Єрещенко, глава Секретаріату КРО Рінат Шаймарданов і член правління КРО, координатор "Дем.Альянсу" у м.Ялта Євген Бондаренко.

Зліва направо: член правління КРО Голова КРО ВМГО «Демократичний Альянс» Світлана Єрещенко розповіла присутнім журналістам про відкриття на території АР Крим республіканського відділення «Дем.Альянсу» та завдання, що стоять перед ним.

За словами Світлани Єрещенко, КРО «Дем.Альянсу» має намір вести в Криму дві програми.

Перша з них - популяризація Закону України «Про доступ до публічної інформації».

У першу частину цієї програми входить налагодження контактів з місцевою владою і, конкретно - з чиновниками, яки курирують роботу з даного напрямку у місцевих радах - для надання їм необхідного сприяння.

Друга частина програми полягає у популяризації цього Закону серед кримчан і сприянню у написанні ними різних запитів у владні структури.

Крім того, КРО «Дем.Альянса» має намір вести активну роботу у напрямку запитів кримським властям від свого імені - на злободенні теми, що хвилюють населення півострова.

Зокрема, однією з таких тем є друга програма, яку реалізуватиме КРО «Дем.Альянсу» на території АРК. Програма має назву «Земля і житло - під контроль громадськості».

Згідно з цією програмою, КРО «Дем.Альянса» має намір домагатися від кримської влади публікації у відкритому доступі списків черговиків на землю і житло, а також обов'язкової публікації у відкритому доступі всіх рішень місцевих рад про виділення землі і житла.

На запит, що надійшов із залу, де буде публікуватися вказана інформація, представники «Дем.Альянсу» відповіли, що мають намір добиватися того, щоб ця інформація розміщувалася на сайтах місцевих рад, як того вимагає Закон України «Про доступ до публічної інформації». Світлана Єрещенко підкреслила, що перед організацією не стоїть завдання виконувати за чиновників їхню роботу - необхідно, щоб вони самі чітко виконували вимоги законодавства, а громадськість має контролювати цей процес.

Одним з перших дій щодо реалізації програми «Земля і житло - під контроль громадськості» стане подача адміністративного позову проти Глави Республіканського комітету АР Крим у справах національностей і депортованих громадян Е.Дудакова, який відмовив «Демократичному Альянсу» у наданні списків учасників кримських полян протесту, які претендують на отримання землі в Сімферополі та Сімферопольському районі. Рескомнац двічі відмовив «Дем.Альянсу» у наданні цих списків, що і послужило причиною звернення до суду з вимогою визнати дії Е. Дудакова протиправними і зобов'язати його в п'ятиденний термін надати затребувану інформацію.

На завершення прес-конференції представники КРО «Демократичний Альянс» подякували журналістам за увагу і висловили впевненість, що спільні дії преси та громадськості дозволять зробити кримську владу більш відкритою, а її рішення - більш прозорими.

«Закритість інформації сприяє розквіту конфліктів і корупції, тоді як відкритість влади веде до стабілізації і зняттю соціальної напруженості», - підкреслили представники «Демократичного Альянсу».

Прес-центр

КРО ВМГО «Демократичний Альянс»

Всі новини

© 2011–2021 | Команда ДА