Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

Термін розрахунків експортно-імпортних операцій збільшився до 180 днів

00:00, 30.05.2017

Автор:

Новина

 

Національний банк відмінив обмежуючу норму для розрахунків по операціям експорту та імпорту товарів. Тепер термін розрахунків складає 180 днів замість 120.

На зустрічі з Прем’єром  Гройсманом рік тому демальянсівець, депутат Чернігівської мської ради Сергій КИРІЄНКО подав пропозиції щодо збільшення терміну до 180 днів. Оскільки Сергій працює начальником відділу збуту на підприємстві, що експортує товар за кордон, він знає, наскільки гострою була необхідність збільшення такого терміну.

Що це означає? Чому для наших експортерів так важливо довше чекати валюти з-за кордону?

Справа в тому, що обмеження за строком повернення в країни валютної виручки перетворює постачання за кордон в біг по мінному полю. Якщо контрагент встигне розплатитися вчасно - пощастило. А якщо ні? В такому випадку українське законодавство бачить у постраждалому експортері шахрая.

І покарання за зрив повернення виручки істотне - до 20% від суми несвоєчасно повернутої валюти.

Як результат - багато українських компаній побоюються експорту, що проводиться без передоплати. Або воліють погоджуватися на менш вигідні контракти, лише б не потрапити на штрафи в Україні.

Все це не сприяє розвитку українського експорту. У численних опитуваннях самопочуття бізнесу, проведених Європейською бізнес-асоціацією (EBA), обмеження на термін повернення валютної виручки український бізнес називає однією з ключових перешкод для розвитку експорту (поряд з корупцією на митниці і нормою про обов'язковий продаж валютних надходжень).

І саме тому рішення НБУ таке важливе.

Використані матеріали https://www.eurointegration.com.ua/

 

Прес-служба

Чернігівської міської організації політичної партії ДемАльянс

 

Всі новини

© 2011–2017 | Команда ДА