В Одесі провели семінар із соціального підприємництва

Блог

В коворкінг Hub Odessa Candidate відбувся семінар із соціального підприємництва. Це перший крок до взаємодії експертів Одеси у цій галузі та коворкінг-центру соціальних ініціатив Hub Odessa з активними молодими людьми, які хочуть вирішити нагальні соціальні проблеми.

Зустріч була насичена цікавими виступами, яскравими емоціями і духом соціальної активності. Слухачі завдяки документальному серіалу «New Heroes» занурилися у реалії життя країн Південної Америки і з'ясували, як там вирішується проблема переробки сміття. Також учасники дізналися від Сергія Костіна, президента благодійного фонду «Дорога до дому» та Юрія Дяченка, голови контрольно-ревізійної комісії Одеської Молоді ДемАльянсу та Голови одеського обласного осередку "Зробимо Україну чистою" в Одеській області, як ведення соціального бізнесу та соціальних проектів виглядає на практиці.
 
 
«Відмінність соціального підприємництва від традиційного бізнесу полягає у тому, що його кінцевою метою є суспільне благо, а не прибуток. У цьому сенсі проекти соціального підприємництва відрізняються від благодійних неприбуткових проектів, оскільки їх місія спирається на ідею довгострокового впливу», - зазначив Сергій Костін.
 
«Приємно було бачити нові обличчя: окрім експертів, усі інші учасники були мені не знайомі та проявляли велику зацікавленість до того, як організовуються соціальні проекти», - каже Юрій Дяченко.
 
Фіналом заходу стала робота всіх учасників над вирішенням соціальних проблем Одеси. За результатами обговорення, кожна група повинна була презентувати проект за три хвилини: показати його актуальність, перспективність, ресурси і концепцію рішення.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
На експертну оцінку були представлені різноманітні проекти. Один з них спрямований на вирішення освітніх проблем, а саме створення спеціальних тестів з профорієнтації для вступників до ВНЗ та необхідність в організації coworking-kids, де діти можуть розвинути свої таланти і дізнатися, яка професія в майбутньому буде для них цікава. Також був представлений проект тематичної освітньої програми для тинейджерів, присвяченої проблемі взаємовідносин між чоловіком та жінкою. Серед інших проектів були: проект «Сміттєві гроші» з сортування сміття, проект «Здорова зарядка» - система оздоровчих тренінгів для людей, які не мають часу на щоденні заняття спортом, та освітня програма для молодих батьків «Як заробляти гроші».
Приємно, що незважаючи на критику експертів, групи виявили бажання працювати над своїми проектами вже по закінченні семінару. Зокрема проектна група, що займається проблемою екології, продовжує свою роботу над проектом «Сміттєві гроші». Активістка проекту Олена Столец, президент команди Enactus ONU, готова поділитися напрацьованою концепцією вирішення проблеми забруднення Одеси і буде рада новим ідеям і учасникам робочої групи.
 
Крім цього, коворкінг Hub Odessa Candidate виявив бажання підтримати соціальні ініціативи, з якими до них звернуться всі охочі. Тож сподіваємось, що скоро Одеса стане центром соціальних змін в Україні.
 
Команда Одеського обласного осередку

Молоді Демократичного Альянсу