Стратегія квантового стрибка.

Блог

Україна–велика і багата країна:родючий чорнозем,мінеральні ресурси,багато води,людський потенціал тощо.Наші проблеми- в недбалому управлінні загальним майном і в безкарності,яка базується на кумівстві і корупції.Як наслідок–існує загроза скотитися в прірву безкінечних«африканських»війн за сировинні території.

Аби створити тут собі і нашим дітям чудову«Країну Любові і Правди»(Вацлав Гавел),де усім захочеться жити в мирі і злагоді,нам зараз потрібен не поступовий еволюційний розвиток,а квантовий стрибок.

Такий революційний прорив можна здійснити- на основі сучасних інформаційних технологій,з урахуванням великого патріотичного піднесення і національного єднання внаслідок Майдану,спираючись на широкий мандат довіри новому президенту.Але зміни треба робити швидко і насправді революційно.

1)Децентралізація- передавання до місцевих громад(в селища і міста)владних функцій,ресурсів і відповідальності.Запровадити європейський принцип Субсидіарності–просто кажучи,це коли питання вирішується на тому базовому рівні,де його вже можливо вирішити.

2)Економіка і податки

2.1.«Регуляторна гільйотина»,тобто відміна(наприклад,з 1 січня 2015 року)усього регуляторного навантаження на економіку та максимальний перехід регуляторних функцій від державних органів до саморегулівних організацій(СРО)- галузевих та місцевих бізнес-асоціацій,торгово-промислових палат(як,наприклад,в Естонії).

Відомо,що в держсекторі а)низький професійний рівень керівництва і виконавської ефективності, б)невідповідно мала зарплатня,в)перевантаження регуляторних функцій.Як рішення,треба суттєво скоротити регуляторне навантаження на бізнес.Натомість приватному сектору(через бізнес-асоціації,СРО,ТПП)перебрати на себе функції регулювання в необхідних сферах,тому що саме тут(в бізнесі)зараз сконцентровані наявні високоосвічені фахівці. 

2.2.Для того,аби бізнес не"тягнув ковдру"на себе,тобто для захисту прав споживачів-населення,треба ще посилити контроль громадянського суспільства+ Антимонопольний комітет. 

2.3.Відкриті тендерні закупівлі.

2.4.Базові товари,енергію і сировину- на біржовий продаж,за ринковими цінами.

2.5.Перевірка виконання умов приватизаційних угод.

2.6.Активізувати ринок капіталуза рахунок відкритих продажів акцій Укрзалізниці,Укрнафти,Укртелекому тощо.

2.7.Пенсійна реформа:відмінити усі захмарні пільгові пенсії.

2.8.Відмінити Податок на прибуток з самозайнятих та малих підприємств(до 5 співробітників)на 5 років Реформування.Податківців скоротити в 5 разів,залишити тільки висококваліфікованих експертів,спрямувати їх на перевірки державних та комунальних підприємств–наступні 5 років там гроші шукати.

2.9.Окреме стимулювання–драйверам зростання- інноваційним підприємствам агропрому,аерокосмічній,транспортній,оборонній та переробній промисловості.

2.10.Розвивати сучасну інфраструктуру(автодороги,відновлення річкового транспорту, ЖКГ тощо).

Заявлені 60 реформ- занадто багато для того,аби називатися приоритетними.Хоча,зрозуміло,що в найближчі 10 років УСІ сфери нашого жття мають трансформуватися,наближуючись до стандартів ЄС.
 
Але з точки зору критичності реформ мені вбачається такий план: 
 
2015-2016 
- Військова реформа(системи національної безпеки і оборони) 
- Конституційна реформа(Децентралізація+ Реформа Державного управління) 
- Початок реформи правоохоронної та судової систем у вигляді тільки процесу люстрації,як початка в тому числі антикорупційної реформи і оновлення влади). 
- Дерегуляція і розвиток підприємництва та 
- Податкова реформа.
За великим рахунком,ми встали на шлях євроінтеграції.Інакше кажучи,за наступні 10 років УСІ сфери нашого життя мають бути модернізовані до стандартів ЄС.

Не скажу,що це- щось зовсім не знайоме,особливо для західної частини чи великих міст.В 2006-2010 в Держінвестицій у нас було багато заходів в плані адапатції до вимог ЄС..Так само- і в Мінекономіки,Кабміні,Верховній раді(це- з ким я постійно спілкувався).Інші міністерства та відомства,починаючи з Мінюсту,просувалися в тому ж напрямку.Тепер кожне має додати,як на мене,антикорупційного фокусу до реформування...

І,думаю,за правилами чи там стандартами- наші підприємства- хто хотів- вже майже там Наступні ж 10 років маємо зконцентруватися на ВПРОВАДЖЕННІ,тобто на процедурах застосування,аби нові станадарти увійшли в суспільні звички,стали частиною ношої культури,вкл.бізнесову,владну тощо.

 
PS.- Що робити звільненим працівникам?

Лукач:- Запровадити декілька програм щодо зайнятості населення:

üпідвищення кваліфікації,переорієнтація для інженерних кадрів

üмікрокредитування на розвиток малих бізнесів та

üповернутися жо землі - навчання та пільгове кредитування агро-підприємництва.