Пенсіонери та інваліди можуть не сплачувати ЄСВ

Одним із платежів, які здійснюють фізичні особи-підприємці під час провадження своєї підприємницької діяльності є Єдиний соціальний внесок. Його впровадження відбулося 1січня 2011 року після вступу в дію Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
Особисто для мене доцільність сплати ЄСВ є досить сумнівною та не обґрунтованою в сьогоднішніх українських реаліях. Введення цього платежу є черговим обманом громадян України та джерелом наповнення дефіциту бюджету, який утворився і продовжує зростати через розкрадання державних коштів. При виході на пенсію більшість громадян не дочекаються гарантованих державою коштів, бо просто не доживуть до заслуженого відпочинку.
За дослідженнями експертів Інституту правових досліджень та стратегій, які наведені в доповіді «Права людини в сфері охорони здоров’я – 2011», очікувана тривалість життя населення України складає 68,2 роки. У 2011 році населення України скоротилось на 145 тисяч людей, а за перші два місяці 2012 – на 30 тисяч. Зараз ми за показником тривалості життя займаємо 121 місце в світі.
Черговою реформою партії регіонів «на покращення життя вже сьогодні» прийнято Закон України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", який набрав чинності з 1 жовтня 2011 року. Згідно закону для новопризначених пенсій підвищено нормативну тривалість страхового стажу - для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі для жінок з 20 до 30 років та для чоловіків з 25 до 35 років.
Не складні підрахунки демонструють очевидність не ефективності пенсійної реформи для громадян та чергове узаконення обкрадання громадян України.
Мінімальна пенсія станом на 1 липня складає 844 гривні, розмір ЄСВ - 382,39 грн. Сума сплати ЄСВ за час набуття необхідного стажу складає:
- Для жінок – 30 років х 12 місяців х 382,39 грн. = 137 660, 4 грн.
- Для чоловіків – 35 років х 12 місяців х 382,39 грн. = 160 603, 39 грн.
Зважаючи на середню тривалість життя у 68 років виходить досить не погана сума і це без врахування відсотків, які можна отримувати на банківському депозиті.
При цьому варто звернути у вагу на те, що чоловіки мають середню тривалість життя 62 роки. Тобто навіть не доживають до пенсійного віку і кошти сплачені протягом всього життя просто втрачаються. Хоча могли б перейти членам родини.
Особливо прикрим є той факт, що навіть будучи пенсіонерами чи інвалідами наші підприємці продовжують сплачувати ЄСВ, а працівники пенсійних фондів не поспішають роз’яснювати людям, що вони цього можуть не робити. Більше того, досить часто співробітники ПФУ просто не знають законодавства і фактично не законно вимагають сплачувати ЄСВ.
Шановні пенсіонери та інваліди, звертаю Вашу увагу на те, що ви маєте всі законні підстави не сплачувати єдиний соціальний внесок. Для цього вам необхідно озброїтись статтею Закону, яку наводжу нижче.
Згідно з ч. 4 ст. 4 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» фізичні особи — суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ), якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами й отримують відповідно до закону пенсію чи соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками ЄСВ виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Відповідне право громадян також було підтверджене листом Пенсійного фонду України від 28.02.2012 р. № 4691/03-20.