Мої враження від відвідування штаб-квартири NATO

Блог

 

Продовжуючи описувати свої враження від стажування в Європейському парламенті, хочу зупинитися на відвідинах такої серйозної світової військової організації як NATO.

Штаб-квартира NATO (англ. North Atlantic Treaty Organization - організація північноатлантичного договору) знаходитися майже на виїзді з Брюсселя, біля аеропорту. На вході на територію у нас відібрали всі пристрої, які хоч якось можуть передавати інформацію назовні - ноутбук, телефони, фотоапарат.

Зустріч була організована для стажерів Європарламенту та Єврокомісії. Як я зрозумів основна мета заходу - зробити діяльність NATO більш зрозумілою для майбутніх європейських політиків. Перший спікер, представник прес-служби, вела себе дуже стримано. Вона розповіла про загальну діяльність NATO і напрямках підтримання миру у всьому світі. Як, наприклад, зараз він підтримується в Афганістані. Наповнення бюджету і все організаційне забезпечення діяльності Альянсу лягає на кожну з 28 країн членів Організації. США безумовно роблять найбільший внесок у діяльність NATO. На моє запитання, представник прес-служби запевнила, що це зовсім не означає, що вони мають більший вплив при прийнятті рішень. Буває, що позиція представників Європи переважує, і приймається рішення проти волі США.

У NATO зараз не дуже прості відносини з Росією, «у тому числі пов'язані з історичним фактором» - уточнила спікер. Наприклад, в Афганістані, NATO з Росією знаходять спільну мову, але в питаннях Сирії та Грузії існують складності.

Для прийняття нового члена в NATO - він повинен бути готовий розділяти всю відповідальність і всі тяготи союзу. У свою чергу країни NATO теж вирішують можна приймати цю державу в члени Організації чи ні.

Відкриттям для мене стало, те, що NATO асоціює себе далеко не тільки з Європою. Організація співпрацює з ЄС, але вважає себе повністю незалежною від політики ЄС і не завжди їх позиції сходяться. Хоч більша частина країн ЄС і входять в NATO - це незалежні структури.

Свою основну, на даний момент, операцію в Афганістані NATO хоче закінчити до 2014 року. Військові намагаються максимально залучати афганських фахівців для обговорення різних питань, постійно навчають їх і т.д. Але цікаво, те, що представник NATO не відповів на запитання яке відношення у місцевого населення з приводу присутності іноземних військ на території їх країни. І судячи із загальної відповіді, співпраця чи залучення афганських офіцерів до прийняття рішень - на дуже низькому рівні. Швидше їх навчають, як в свій час іноземці навчали аборигенів правильно тримати зброю в руках. Також представники Альянсу не захотіли відповідати на запитання щодо річного бюджету NATO. Ось таке досить суперечливе враження від відвідування, напевно, самою грізної військової організації в світі ...

 

Андрійченко Ігор

Голова Чернігівської обласної організації

ПП "Демократичний Альянс"