Майдан – реакційне середовище

Блог

 

Люди (особливо бюджетники, хоча це дивно, зважаючи на їх вічну невдоволеність рівнем життя) питають, що за «бєспредєл» та «хаос» відбувається в Україні. Багато було аналітичних статей, багато думок з цього приводу, але абсолютно всі згодні, що це ніщо інше, як реакція. Спробуємо розібратися, чому події почали розгортатися і розгортаються саме так. А допоможе нам в цьому… курс хімії восьмого класу.

Так от, як і будь-яка реакція (хімічна, фізична, біологічна), реакція Майдану підпорядковується певним факторам, які впливають на її швидкість:

  1. Каталізатор. Він у нас спочатку був один – влада. Ті негативні процеси в суспільстві, які започаткувала провладна більшість, не могли не викликати реакцію. Але зовсім скоро до реакційної суміші додали ще один каталізатор – опозицію, яка своєю бездіяльність значно пришвидшила реакцію.
  2. Температура. Є хімічне правило (Вант-Гоффа): при підвищенні температури на кожні 10°, швидкість реакції підвищується у 2-4 рази. Логічність цього правила в умовах сьогоднішньої ситуації зашкалює.
  3. Площа поверхні речовин, які реагують. В нашому випадку, площа поверхні силовиків та мітингувальників. Чим більше стає силовиків, чим більша площа оточення ними майдану, тим жорсткіша реакція людей.
  4. Тиск. Те, що силовики і тітушки роблять з активістами майдану, не піддається здоровому глузду та виправданню. Звірячі катування, залякування, погрози від «Уволю!» до «Уб’ю!» - все це не може залишитися без відповіді, бо «уволят» всіх нас.

Друзі, а тепер мораль: для зниження швидкості реакції, або для повного її припинення ніколи не усувають основну речовину (мітингувальники), просто тому, що це неможливо. А ось щось вирішити з каталізатором (звісно, ненасильницькими методами) було б логічно. Але, мені здається, домовлятися про щось буде дуже важко, бо каталізатор в аморфному стані.