Лінивці з донецької тепломережі
Хочу розказати історію про оплату за опалення у нашому будинку. Може для когось цей досвід стане корисним.
Два роки тому в підвалі будинку встановили будинковий лічильник на опалення. Одна з мешканок будинку була призначена представниками тепломережі як відповідальна за зняття показників. Впродовж двох років вона регулярно знімала показники, складала відповідні акти і відвозила їх в тепломережу, де їй видавали рахунки на опалення на весь будинок. Але цього року, наприкінці опалювального періоду, вона сказала, що їй набридло цим займатись і відмовилась. У липні на під’їздах з’явилась об’ява від тепломережі, де було вказано, що, у зв’язку з відмовою відповідального за зняття показників, з 1 серпня мешканцям будинку буде нараховуватись плата за опалення впродовж всього року за встановленими нормами споживання (тобто без урахування показників лічильника).
Я почав вивчати це питання і знайшов Постанову КМ України від 21.07.2005 № 630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», якою передбачено, що показання будинкових лічильників знімаються представником виконавця (тобто тепломережі) у присутності представника споживачів. Так само там передбачений обов’язок тепломережі щомісяця надавати споживачам інформацію про вартість місячного платежу, тобто робити те, чим до цього займалась наша сусідка.
Посилаючись на вищевказані правила я написав листа меру Донецька Лукьянченку О.О. Крім того, у листі я написав, що лінощі представників тепломережі і їхнє небажання самостійно знімати показники будуть свідчити про нераціональне витрачання коштів міського бюджету, оскільки виходить, що лічильник був придбаний, перевірений і встановлений даремно.
У своїй відповіді Управління житлового господарства Донецької міської ради погодилось з моїми висновками і повідомило прізвище працівника тепломережі, призначеного відповідальним за зняття показників лічильника.
Отже, виходить, що в нашій державі навіть за можливість правильно сплачувати комунальні послуги треба поборотись. Не дивно, що ЖКГ у нас в такому стані, якщо люди, які відповідальні за його стан, роками не виконують свою роботу і починають це робити тільки отримавши окрему вказівку від керівництва.