ДЕНЬ БАТЬКА В УКРАЇНІ?

Блог

       Поки в різних містах України святкують день міста, пропоную не забути й про неймовірне свято ДЕНЬ БАТЬКА. Цікаво, що в Україні татусів прийнято вітати у третю неділю вересня (у багатьох країнах світу святкують Міжнародний день батька у третю неділю червня).
       Хто та людина, яку гордо
ми називаємо  «батько»? Для багатьох з нас це людина, яка є авторитетом, зразком у певному сенсі і яка підтримує протягом життя. Цій людині присвячують пісні, особливо відома «Папа может все что угодно». У тата питають поради, навчаються і знаходять захист.
     Сучасність вимагає від батька бути успішним в професійній сфері, сильним і одночасно ніжним, чутливим і вміти піклуватись про свою родину. Не усім це вдається, але за цей успіх дружина і діти безмежно люблять і поважають чоловіка-татуся. Тоді родина щаслива, а коли щаслива родина то і суспільство більш здорове.
        Психологи вказують на те, що моральні цінності в дитині виховує матір, а тато закладає основу поведінки в суспільстві та з людьми різної статі. Люди, що виховані на здорових цінностях родини стають ефективними членами громадськості, здатні творити, розвивати державу. Цікаво й те, що хлопці, що ростуть в родин,і або копіюють поведінку батька, або взагалі роблять усе що б не бути схожими на нього. В книгах про стосунки дівчат і хлопців вчені доводять, що дівчатка обирають собі чоловіка схожого на батька (поведінка, звички і т.п.), або його антипод.
       Нажаль, не всі діти мають татусів, і є певний відсоток родин, в якій тато самоусувається від виховання дитини. Питання неповноцінних родин продовжує бути актуальним для України, тому що рівень розлучень зростає. Зазвичай, за законом, на виховання дітей віддають матерям. Але є родини, в яких навпаки, батько заміняє матір і стає найріднішою людиною. Статус «батько-одинак» на законодавчому рівні в Україні не закріплено, і кожна ситуація щодо фінансового забезпечення цієї родини з боку держави (надання пільг, додаткових виплат і т.п.) розглядається відповідними службами окремо. Зовсім недавно в нашій державі з’явилась можливість декретної відпустки для чоловіків за певних умов. По вирішенню проблем батьків-одинаків в Україні було створено кілька громадських організацій (наприклад Громадська організація «Об’єднання Батьків–одинаків України») і соціальними службами були надані пропозиції до влади. Особисто я думаю, що вирішення цього питання можливе тільки за активного залучення не тільки спеціалістів і батьків-одинаків, а й усієї громадськості, бо інколи погляд зі сторони є корисним.
       Саме свято тата було вигадано американкою Сонорою Смарт (1909 році), коли після смерті матері, усіми домашніми справами і вихованням шістьох дітей займався  її батько, Вільям Джексон Смарт. Сонора дуже хотіла, щоб батько знав наскільки його цінують і люблять в родині. Тому С. Смарт звернулась до місцевої влади з пропозицією заснувати нове свято. Цю ідею підтримали і вирішили святкувати 5 червня  (у  день народження багатодітного батька). Але за нестачею часу святкування перенесли на 19 червня (третю неділю червня). З часом цю дату почали відзначати в інших містах й інших штатах. А згодом ця ідея захопила й інші країни – Велику Британію, Нідерланди, Францію, Китай... в кожній країні де важливі для громадськості сімейні цінності, святкують це свято, дати окрема держава визначає окремо.
      В Україні за ініціативою МГО «Міжнародний центр батьківства», від імені представників громадських та релігійних організацій учасників Першого всеукраїнського форуму Всеукраїнський громадський комітет з підтримки сім'ї та відповідального батьківства 18 вересня 2009 оголосив третю неділю вересня всенародним Днем Батька в Україні. З 2014 року планується зробити це свято офіційним і всеукраїнським. Цікаво, що в цьому році кілька національних  телеканалів присвятили сюжети святові Дня Батька.
   В цей день діти обов’язково відвідують батьків, яка би відстань не розділяла їх.
На останок додам кілька речень.
По-перше - ВІТАЮ всіх татусів зі святом! Міцного ВАМ здоров’я і благ для родини!
Друге - Любіть татусів і матерів, частіше говоріть їм про це, частіше дзвоніть їм (на правах соціальної реклами).