ДемАльянс - погляд ізсередини

Блог

Політична партія Демократичний Альянс хоч і повільно, та виходить з інформаційної блокади. Все частіше в різних ЗМІ можна почути про діяльність партії чи інтерв’ю когось з її активістів. На сторінках офіційного сайту партії та сторінок у соціальних мережах тим паче все детально розписано.

Але це лише зовнішня сторона ДемАльянсу. А який ДемАяльнс із середини? Про це поговоримо з виконавчим секретарем Київського осередку партії – Кирилом Яновським.

Досьє:
Яновський Кирило Юрійович
Дата народження – 25.12.1984
Місце народження – Київ
Громадянство – українець.
Освіта: вища технічна (НТУУ «КПІ»  спеціальність «Радіотехніка», КТЕП спеціальність «Метрологія»).
Хобі–туризм, література.


Кіре, ти в ДемАльянсі вже три роки. Розкажи, чи відчуваєш ти зміни в партії, а якщо так, то які саме?

Так, звичайно, зміни є суттєві (посміхається). Я прийшов до ДемАльянсу, коли це ще була громадська організація. На моїх очах організація ставала партією. Хтось втрачав ентузіазм чи не хотів займатись політикою і відходив від команди. Хтось прогресував і вдосконалювався. Дуже підсилили партію нові члени після Майданівського періоду.

Раніше ми вміщались у маленькому однокімнатному офісі. Зараз нам тісно у трьох кімнатах. Колись збори міського осередку збирали по 8-10 чоловік, зараз робочі групи (по тим чи іншим питанням) збирають значно більше людей.

Є стереотип, що ДемАльянс - молодіжна партія. Це вже не зовсім вірно. Середній вік партії виріс до 30-35 років. Це вік ще молодих, та вже досвідчених людей, котрі знають, чого хочуть, і знають як цього досягати. Менше ніж за рік, ми зробили значний крок уперед. Якщо не зменшимо обертів, за кілька років про ДемАльянс будуть знати по всій країні.

Чи вплинув Майдан на ДемАльянс?

Дуже сильно вплинув. Зважаючи на те, що через інформаційну блокаду з боку центрального телебачення, про діяльність ДемАльянсу (наскільки б яскравою та дієвою вона не була б), дізнавалось дуже обмежене коло людей.

На Майдані ж ДемАльянс з перших же днів гучно заявив про себе своєю організованою діяльністю. Скільки акцій ми провели за часів Майдану, скільки колон людей водили під стіни Генеральної прокуратори та різних судів, скільки пікетів робили, мабуть, і не перерахувати.

Відповідно, люди дізнались, що є така партія, і почали цікавитись нами і кількість бажаючих долучитись виросла в рази. На сьогодні Київський осередок ДемАльянсу збільшився у дев’ять разів порівняно до кількості перед початком Революції.

Команда збільшились не лише кількісно, а й якісно. Що не могло не підсилити нас.

Ми можемо бачити ДемАльянс на акціях, а от який ДемАльянс ізсередини?

Різноманітний (посміхається). Це як студенти-активісти, так і досвідчені топ-менеджери провідних компаній. Це і тимчасово безробітні, так і власники бізнесів. Відповідно, комусь більш подобається брати участь в акціях, комусь їх планувати та розробляти, комусь цікавіше розробляти стратегії розвитку та дій, а комусь просто легше зробити грошовий внесок у нашу діяльність.

Ще з часів громадської організації ми дуже цінували дружні відносити між членами команди. Для цього ми проводимо щорічні табори, періодичні інтеграційні заходи. Звісно, легше будувати дружні стосунки, коли в осередку 20-30 чоловік, ніж коли їх вже 400-500, але ми не відходимо від цього курсу.

Наскільки розумію, всередині ДемАльянсу часто використовується термін не «партія», а «команда». Що мається на увазі?

Зараз в команду ДемАльянсу входить три організації – політична партія, молодіжна громадська організації та жіноча організація. Можливо, будуть створювати нові організації. Також не варто забувати про наших друзів і волонтерів, котрі не є членами ДемАльянсу, але залюбки нам допомагають у нашій діяльності. Тому не завжди є коректно відокремлювати ці організації. Тим паче, що часто ми робимо спільні проекти і допомагаємо один одному.

Розкажи про діяльність Київського осередку Демократичного Альянсу.

Про наші акції, плани, роботу фракції у Київраді краще розкажуть інші активісти. Я ж розповім про розбудову осередку.

Із зростанням кількості членів постало питання створення районних осередків. Це сприяло б більш ефективній роботі на місцях. Зараз районі осередки створені і ведуть свою роботу. На черзі плани створення осередків по масивам. В ідеалі то в кожному будинку мати свого представника партії.

Осередок швидко збільшується. Це дуже добре, але це й викликає певні складнощі. Приємні складнощі, звісно. Ми не були готові, кажу чесно, до такого раптового збільшення членів партії. А коли йде Революція, викрадають та вбивають людей, якось не до розбудови структури. Потім почалась анексія Криму, вибори до Київради, АТО та війна на сході, а тепер ще вибори до Верховної Ради. Перед ДемАльянсом постійно постають нові виклики, котрі вимагають нашої уваги і затрати певних ресурсів. Тому доводиться розвивати структуру осередку паралельно зі всіма цими справами.

ДемАльянс завжди працював на волонтерських засадах. Зараз же, коли партія переходить на якісно новий рівень, чи надалі ваші активісти працюють як волонтери? Бо політика - серйозна справа, і займатись нєю треба не кілька годин на тиждень, а весь час.

Так, всі члени ДемАльянсу працювали на волонтерських засадах. І пояснень тому кілька. Перше і основне – відсутність грошей. Хоча у деяких членів команди була позиція, що і за наявністю грошей працювати треба безкоштовно. Бо треба працювати за ідею змінити Україну на краще, а не за гроші.

Зараз же, коли ДемАльянс дійсно перейшов на значно новий рівень діяльності та впливовості, треба до роботи підходити значно більш відповідально. Тому йдуть розмови, аби частину виконавчих секретаріатів перевести на фінансове забезпечення, аби люди могли повністю сконцентруватися на роботі в партії, а не лише у перерві між основною роботою, по вихідним чи уночі.

Все це вимагає відчутних (як для рівня ДемАльнсу) фінансових затрат. Тому робимо це поступово. Спочатку з однієї-двох посад (і то не в усіх осередках), в перспективі плануємо розширити цей список. І звісно, це залежить від осередку. У кого як з фандразенгом, так і складається ситуація з оплатою праці.

Та це процес довгий. Все одно 99% членів команди працюють на волонтерсько-ідеологічних засадах. Дуже часто навіть не на користь своєму фінансовому стану.

До речі, якщо тема зайшла про гроші. Як у партії, в вчасності у Київського осередку складається із залученням грошей?

Поки в Україні немає правила, що держава фінансує політичні партії, доти політика буде в руках олігархів та корупціонерів.

Звісно, із зростанням популярності ДемАльнсу збільшились і надходження від наших прихильників. Але наші бюджети в десятки, а то і сотні разів менші за бюджети олігархічних партій. І це дуже легко помітити під час виборчих компаній. Скільки рекламної агітації можуть собі дозволити вони і скільки ми.

Але ми якось виживаємо. Гривня до гривні і знаходимо гроші для нашої діяльності. Хоча звісно, якби надходження були більші, то це дало б нам змогу менше часу приділяти пошуку фінансування і більше часу звільнило б для нашої безпосередньої діяльності.

До речі, користуючись можливістю залишаю банківській рахунок Київського осередку. Ваш внесок піде на важливі справи:

Приватбанк
ЄДРПОУ 38039359
МФО 300711
Рахунок 26006052726449

А чи легко взагалі стати членом партії? Чи бувають у вас конфлікти в команді? Бо одна справа, коли ДемАльянс - молода і нікому не відома партія. І зовсім інша справа, коли це вже більш-менш відома сила з чудовими перспективами. Чи є у вас перебіжчики з інший партій,кроти,шпигуни тощо?

Шпигуни та кроти може і є. Але на то вони і шпигуни, аби не видавати себе. Ми це чудово усвідомлюємо. Та взагалі, шпигунство за нами - не новина вже. Після взяття Межигір’я були знайдені роздруківки розмов з наших закритих гугл-розсилок.

Але наша сила - то наша відкритість. Нам нема чого приховувати. І на фоні цього дуже добре видно, хто працює на результат, а хто вносить деструктив та інтриги. Такі люди не приживаються у нас в команді.

А щодо перебіжчиків з інших партій, то таких людей стало значно більше. Тут працює індивідуальній підхід. Якщо людина була простим рядовим членом партії, не змогла себе знайти в тій структурі чи розчарувалася в ній, то нащо відмовляти їй у вступі до Демократичного Альянсу? Якщо ж це колишній представник Партії Регіонів, комуністів і т.п., то це вже стає значною перепоною для вступу в ДемАльянс. Таких людей ми не долучаємо до нашої команди. Ми цінуємо нашу чисту репутацію нової партії з новими підходами, тому маємо бути уважні до тих, хто долучається до нас.

І останнє питання, які цілі стоять перед Київським осередком ДемАльянсу?

Перемога на наступних виборах до Київради. Особисто мене результат у 10% набраних голосів задовольнив би. А для такого результату нам треба «вкалувати» по районам та у цьому складі Київради.

Що ж, хай вам щастить у цьому!

Дякую. Так воно і буде.
 

Леся Муласєва