Чавес, Кастро, Лукашенко, Махмуд Амадінежат та інші «демократичні» лідери вітають свого побратима Януковича
Заява групи Прогресивного Альянсу Соціалістів і Демократів у Європарламенті підтвердила, що всі політичні сили ЄС фактично відмовились від співпраці з регіоналами.
Не дивлячись на те, що ПР на сьогодні є партією влади, тобто апріорі бажаним партнером, особливо для прагматичних західних політиків, які високо цінують в партіях можливості реального впливу на ситуацію в країні, регіонали на чолі з Президентом дійшли до майже повної їх ізоляції світовою демократичною спільнотою. Відверто зневажаючи фундаментальні для цивілізованого світу права людини, реалізуючи владні повноваження через тотальну корупцію, диктатуру і бандитизм, регіонали, як представники влади, можуть розраховувати на взаємно бажаний діалог і дружбу лише з авторитарними режимами, до яких до речі влада сама себе публічно зарахувала ще в 2011 році, відмовившись від участі української делегації у церемонії вручення Нобелівської Премії Миру.
Не інакше як маніпулятивною та необґрунтованою можна вважати, оголошену Оленою Бондаренко позицію ПР по жовтневій резолюції Європарламенту: "Мы прекрасно понимаем, что данные рекомендации (по делу против экс-премьера Юлии Тимошенко) носят политический характер и основаны на эмоциях и личном отношении к госпоже Тимошенко сочувствующих ей европейских политиков, а также ее политических партнеров, в частности, такой группы европарламентариев, как Европейская народная партия".
На противагу слів Бондаренко Лібор Ручек, віце-президент з питань зовнішньої політики групи Прогресивного Альянсу Соціалістів і Демократів, яку Партія Регіонів називає своїми партнерами, та до позиції якої часто апелює, заявив наступне: "Ми очікуємо, що наші партнери (ПР) також будуть поважати цінності, на яких базується європейська інтеграція. А процеси, які є в Україні, зокрема, щодо екс-прем'єра Юлії Тимошенко, цим цінностям не відповідають". Ця заява прозвучала в контексті роз’яснення позиції європейських соціалістів щодо угоди про співпрацю з ПР.
"Зараз ми не кажемо, що угода буде відкликана, буде зроблена її оцінка. Угода діє до кінця цього року, і ми сподіваємося, що вже найближчим часом Партія регіонів займе сильну позицію щодо захисту прав людини й верховенства права в Україні. Це наші очікування", - сказав Ручек. В перекладі з дипломатичної мови це означає: якщо найближчим часом ПР не змінить своєї політики бодай відносно колишніх урядовців, на будь-якій політичній співпраці буде остаточно поставлено крапку.
За таких умов ні про яку подальшу євроінтеграцію не може бути і мови. На фоні загострення стосунків з Москвою, відсутності відчутних переваг для України у газових переговорах, навіть після «здачі» бази чорноморського флоту та мовчазної згоди на вступ Росії до СОТ, виглядає що зовнішня політика, яку впроваджують представники Партії Регіонів терпить нищівний крах.