38 невдач Олександра Попова

Початок цієї весни кияни запам’ятають на довго. На Київ (столицю) обрушився аномальний, як для цієї пори року снігопад, до якого міська адміністрація, попри всі попередження «Укргідрометцентру», була ні фізично, ні морально не готова.

Ці події стали гарною ілюстрацією (до) роботи команди Віктора Януковича.
У важливий (для міста) момент, Голова КМДА Олександр Попов з дружиною вилетів до Відня, залишивши багатомільйонне місто замерзати в дорожніх корках, а наявна снігоприбиральна техніка чистила (лише/ або до блиску) дорогу на Межигіря та Конча Заспу.
Не чекаючи на допомогу держави, люди самі почали самоорганізовуватися, витягувати машини з заметів, розчищати вулиці та допомогати проїхати каретам швидкої допомоги. Перші два дні місто наче завмерло, де не де можна було зустріти поодинокий трактор чи БТР з солдатами, яких кинули на подолання стихії.
Всі ці події є об'єктивним приводом для детального аналізу ефективності і компетентність місцевої та центральної влади до стану підготовки до наступної зими.
Коли кияни і опозиція вимагала від очільника міської адміністрації подати у відставку, Олександр Попов шукав крайніх, розповідав про кадрові зміни та 17 квітня звітував Київраді про те, що він зробив звітував Київраді про те, що він зробив 38 висновків про результати боротьби з наслідками рекордних снігопадів 22-24 березня.
Серед основних висновків він назвав розробку сучасної системи оповіщення з використанням інтернету та SMS-повідомлень, а також укладення договорів з телеканалами про інформування громадян про можливі стихійні лиха. Попов також відзначив необхідність обмеження в'їзду до столиці фур у денний час.
«Ввести подібну систему ми спробуємо вже влітку. Але необхідно також будувати парковки для відстою такого транспорту десь подалі в Київській області, а не на під'їздах до Києва», - заявив голова КМДА.
Літо минуло, а системи інформування киян про стихійні лиха як не було так і не має.
Розмови про створення за містом парковок для фур досі тривають.
Також, було заплановано будівництво 8 перехоплюючих паркувальних майданчиків поблизу станцій метро, на яких автомобілісти могли залишити свої авто і дістатися до центру міста використовуючи громадський транспорт. На поточний час, на весь Київ є лише одна така парковка, яку урочисто відкрили ще 25 жовтня 2012 року разом з станцією метро Іподром. Тобто, на багато раніше ніж київська адміністрація зробила висновки які обіцяла виконати.
Олександр Павлович, також, наполягав на створенні муніципальної столичної міліції, мотивуючи це тим, що співробітників ДАІ, здатних боротися з неправильною парковкою транспорту під час роботи снігоприбиральної техніки, недостатньо. Столичної міліції ми також поки що не маємо, але їхню функцію будуть виконувати і без того перевантажені своєю роботою працівники благоустрою. Вже на придбання трохи більше 100 комплектів зимової та літньої спец форми було виділено з бюджету міста 1 млн. гривень. Про фаховість таких «міліціонерів» можна тільки здогадуватися, а сотні осіб для багатомільйонного міста явно недостатньо.
Окремої уваги потребують висновки, щодо підготовки до зими Комунальної Корпорації «Київавтодор».
Підготовка вулично-дорожньої мережі міста до експлуатації в осінньо-зимовий період Київавтодором виконана на дуже низькому рівні.
На даний час в рамках нормативного терміну експлуатації в м. Києві перебуває тільки 9,7% об’єктів вулично-шляхової мережі, всі інші (90,3%) - експлуатуються з понаднормативними термінами і потребують капітального ремонту чи реконструкції. Про це нещодавно заявив Генеральний директор КК «Київавтодор» Павло Береговий.
Майже 90% гідротехнічних споруд, які забезпечують водовідведення з вулично-дорожньої мережі міста вичерпали свій термін експлуатації, або амортизувались більш ніж на 50%. Фінансування в цьому році передбачено лише на утримання та ремонт системи колекторів дощової каналізації і то всього на 38,2% від нормативної потреби. Про заміну чи капітальний ремонт мова взагалі не йде.
Підприємствам корпорації «Київавтодор» для належного утримання вулично-дорожньої мережі міста невистачає 635 од. машин і механізмів. А якщо враховувати те, що 54 % всієї існуючої на підприємствах КК «Київавтодор» спеціальної техніки відпрацювала свій моторесурс та підлягає списанню, то кількість машин і механізмів яких недостає збільшиться до понад 800 од. Не дивлячись на такі жахливі показники «Київавтодор» по сьогоднішній день так і не спромігся провести тендер у відповідності до рішення Київської міської ради від 29 листопада 2012 на придбання 115 од. машин і механізмів (із них 106 од. для зимового утримання) комунальної техніки для підприємств корпорації.
Попри тотальне недофінансування в цьому році, керівництво корпорації таки знайшло де можна «заробити».
Як повідомило інтернет видання «Наші Гроші», КК «Київавтодор» 2 жовтня уклала за результатами тендеру рамкову угоду на постачання 51,4 тонн технічної солі по 511,8 грн/т та 512,4 грн/т відповідно. Закупівельна ціна «Київавтодору» значно перевищила ринкову. Наприклад, «дорожню» сіль Артемівського заводу можна придбати у посередника по 385 – 430 грн./т з урахуванням ПДВ.
Якщо з таким успіхом будуть купляти снігоприбиральну техніку, то цієї зими компанію Попову у Відні складуть і чиновники Київатодору.
Найгірше в описаній ситуації навіть не те, що Київ зовсім не готовий до снігових колапсів, а те, що нас - киян позбавили права позбутися таких менеджерів як Олександр Попов. Тому питання «що робити» набирає ще більше актуальності з наближенням зими. Зрозуміло, що покладатися на когось окрім себе ми не можемо.
Тому я пропоную організовуватись і розробити громадський план на випадок стихійного лиха. Давайте пропонувати ідеї і рішення, поки ще є час підготуватись. Ось вам моя ідея: весь сніг прибраний волонтерами звозити під Київраду – вона й так нам непотрібна.
Проблема Києва не є показовою, таке відбувається по всій Україні. Замість відповідальних адміністраторів на місця призначаються наглядачі, бо дуже важливо, щоб кожна вкрадена копійка не оминула сімейний «общак». За таких умов прийняття оперативних рішень можливо тільки за прямої вказівки згори. Правила і регламенти не діють, інноваційні зміни цікаві тільки тоді, коли на їх реалізації можна непогано вкрасти.