Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

В Запоріжжі обговорили шляхи подолання корупції на місцевому рівні

00:00, 18.09.2015

Автор: Адміністратор

Новина

В Запоріжжі відбулася дискусія стосовно методів подолання корупції в контексті виборів до місцевих рад на приходу нового покоління політиків.

Як звернули увагу представники ДемАльянсу, варто кардинально змінювати підхід і передусім визначати пріоритети, фокусуватися на вирішенню певної проблеми.

«Ключові моменти в подоланні корупції – публічність і незворотність покарання. І якщо на останнє місцеві депутати впливати фактично не можуть (потенційний контроль не впливає на системні зміни), то стосовно публічності поле для практики практично необмежене", - говорить Сидоров Юрій.

У цій площині мають бути три ключові напрями: прозорість влади, прозорість бюджету, прозорість закупівель.

Під прозорістю влади і бюджету розуміємо, передусім, створення повноцінного сайту міської влади, який нині функціонально є швидше порталом у 90-ті роки.

Фінансова складова в цьому контексті вирішується легко – використати кошти депутатського фонду (близько 10 млн. грн. на 2015 рік).

Окрім відкритого бюджету, необхідне впровадження електронного урядування. Зокрема, зміни мають розкрити  базову інформацію в демократичному суспільстві  про роботу депутатів: персональні голосування, відвідування тощо.

Лише при такому використанню депутатських коштів вони вперше здійснять свою задачу – вирішення певного проблемного питання, оскільки до цього часу ці кошти не сприяли фундаментальним змінам, а лише ситуативній рекламі кожного окремого депутата за рахунок коштів громадян.

Стосовно прозорих закупівель варто зазначити, що інструментарій вже створено – платформа для електронних закупівель  «Prozorro». Поки в цьому питанні місцева влади спромоглася лише на рекомендацію від Олександра Сіна провести експерименти закупівель. Тож, таким чином розпорядження і виконується.

Надії на зсуви у вищевказаних площинах на нинішній склад місцевої ради не має. Але проблема в іншому – ці моменти дуже рідко підіймаються потенційними депутатами, які віддають перевагу паразитуванню на загальних гаслах про необхідність змін, реформ і подібному.


Прес-служба 

Запорізької міської організації 

політичної партії “ДемАльянс”

[email protected]

Всі новини

© 2011–2017 | Команда ДА