Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

На Рівненщині обговорили досягнення в питаннях доступу до публічної інформації

03:00, 28.09.2011

Автор: Адміністратор

Новина

      Основою розбудови демократії в державі є налагодження діалогу народу та влади. Нажаль рівень довіри українців до влади впродовж років залишається стабільно низьким. Закон “Про доступ до публічної інформації” має на меті відновити довіру та зробити органи влади більш відкритими та прозорішими. Обговорення досвіду виконання закону відбулось напередодні на Рівненщині.

      27 вересня у приміщенні Рівненського Будинку вчених відбувся круглий стіл щодо виконання Закону “Про доступ до публічної інформації”. Організаторами дійства виступили активісти РОО ВМГО “Демократичний альянс” та громадянської мережі “Опора”.

      Розпочався круглий стіл з промови Тараса Дроздовського - голови секретаріату РОО ВМГО “Демократичний альянс” : “Основним завданням цього закону є повернення довіри громадян до органів влади. Саме тому є гостра необхідність обговорити виконання закону між представниками громадськості та органів влади, за присутності прокуратури та журналістів.”

      Тарас Дроздовський повідомив про напрацювання осередку у сфері доступу до публічної інформації. На прикладі, відправлених ще в травні запитів на інформацію щодо генеральних планів міст Рівненщини, доповідач продемонстрував класичні помилки, відписки та порушення, з якими стикаються запитувачі інформації. Основна частина доповіді була зосереджена навколо проведеного комплексного моніторингу діяльності органів влади в рамках якого сформовано власний рейтинг прозорості органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Рейтинги та інші матеріали доступні в мережі Інтернет.

      Наступна доповідь Андрія Токарського (голова РОО Громадянської мережі ”Опора”) відрізнялась більшою критичністю поглядів. Він зауважив,що для повної реалізації закону необхідно втілити одне з його ключових положень: запустити механізм надання відповідей на запити громадян, адже деякі державні службовці нехтують вимогами даної норми законодавства. Також він зауважив на незнанні, чи то пак, небажанні самих громадян використовувати запити для вирішення своїх побутових проблем.

      Микола Іванович Яцюк (Керуючий справами виконавчого апарату Рівненської обласної ради) запевнив, що представники влади готові співпрацювати з громадянами та організаціями. Він зауважив, що фахівці Рівненської обласної ради провели виїзні засідання-тренінги для голів міських та селищних рад та програму інформатизації районів, яка має на меті створення веб-сайтів сільських рад (або їх представництво на сайтах районних рад) для покращення так званого пасивного доступу до інформації.

      Микола Шустов (начальник відділу роботи із зверненнями громадян апарату Рівненської ОДА) ознайомив присутніх із статистикою запитів до облдержадміністрації. Доповідач зазначив, що трапляються про запити які стосуються інформації, яка ще не створена, проте установа та її працівники завжди намагаються максимально йти на зустріч запитувачам.

      Натомість рівненські журналісти поскаржилися, що влада не прагне вести діалог із громадянами, не завжди вчасно реагує і не надає інформацію у повному обсязі. Яскравим прикладом цього є кількамісячна переписка Світлани Калько - журналістки “Рівненського агентства журналістських досліджень” із управлінням житлово-комунального господарства міста. Також медійниця зазначила, що існує потреба у проведенні тренінгів для представників органів влади з питань доступу для покращення взаєморозуміння в процесі надання інформації.

      А зі слів Станіслава Тимощука - старшого помічника прокурора Рівненської області з питань доступу до публічної інформації дізнались, що за період чинності закону прокуратурою області було здійснено 70 актів прокурорського реагування серед яких протести, приписи та подання. Наявні також і прецеденти притягнення посадових осіб до адміністративної відповідальності.

      На завершення формальної частини круглого столу Роман Мартин (представник ГМ “Опора”) презентував методичні рекомендації щодо практичного впровадження закону про доступ, розроблені Українським незалежним центром політичних досліджень за участі провідних громадських організацій.

      В рамках подальшої дискусії учасники мали змогу задати питання представникам влади та прокуратури. При обговоренні переліку документів, на які накладається гриф “Для службового користування” пункт про номерні знаки автомобілів очільників області викликав шквал емоцій та реплік щодо його законності та відповідності закону про доступ.

      Команда Рівненського осередку дякує всім учасникам та гостям круглого столу.

      P. S. Захід реалізовувався в рамках партнерства громадських організацій “Новий громадянин”

--

      Прес-служба
      РОО ВМГО “ДА”

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА