Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

В Одесі провели моніторинг виконання антитютюнового законодавства

17:49, 20.12.2015

Автор:

Новина

17 грудня в прес-центрі «Паритет» відбулась прес-конференція, присвячена третій річниці прийняття «бездимного» закону.

У прес-конференції взяли участь: 
Олексій ЧОРНИЙ, член «ДемАльянсу», координатор ініціативи «Одеса БЕЗ тютюнового диму»; 
Юлія СОЛОХА, координатор проекту «Київ без тютюнового диму»;
Сергій ГОРАНСЬКИЙ, лікар-нарколог;
В'ЯЧЕСЛАВ УДАЛИХ, представник Інспекції з питань захисту прав споживачів в Одеській області.

На прес-конференції були озвучені результати всеукраїнського громадського моніторингу кафе, барів, ресторанів щодо виконання закону про повну заборону куріння в приміщеннях та на робочих місцях. Моніторинг проводився у 17 містах України, і Одеса, як завжди, увійшла до трійки міст-лідерів по кількості порушень.

Лідерами порушень стали Київ (30% порушень), Харків (28%) і Одеса (27%), причому в 2013 р, після вступу в силу закону «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення», в Одесі було виявлено всього лише 18% порушень, а в 2014 р - вже 24%.

На думку координатора проекту «Одеса без тютюнового диму» Олексія Чорного, значна кількість порушень пояснюється тим, що протягом року діяв мораторій на проведення перевірок. І тому багато власників таких закладів відчули безкарність. Однак, з 1 липня нинішнього року мораторій припинений. І, як розповів представник одеського обласного управління прав споживачів В'ячеслав Удалих, за ці 5,5 місяців вже оштрафовані 7 закладів-порушників на загальну суму 35 тис. грн. Згідно з чинним законом штраф за подібні порушення становить від 1000 до 10000 грн.

Олексій Чорний звернувся до одеситів з проханням не відвідувати заклади, в яких дозволяється курити, тому що, по-перше, це шкодить їхньому здоров'ю, а по-друге, вони таким чином стимулюють власників дозволяти палити, що негативно позначається на здоров'ї персоналу.

Він також зазначив, що великі тютюнові компанії наполягають на поверненні права розділених залів для курців і некурців. Таке стійке бажання повернути колишні «правила гри» Чорний пояснює тим, що з моменту повної заборони куріння в приміщеннях барів, ресторанів і кафе, рівень продажу тютюнових виробів істотно знизився. На його думку, повернення колишньої системи з окремими залами для курців і некурців в барах і ресторанах Одеси неприпустимо, оскільки, по-перше, практика показує, що повністю ізолювати ці зали один від одного не представляється можливим, а по-друге, і це головне, - така система негативно впливає на персонал. Персонал в таких закладах на 24% частіше хворіє, а якщо приміщення значно "задимлене", то на 101%. Як показали дослідження, після повної заборони куріння в розважальних закладах захворюваність нижніх дихальних шляхів у персоналу скоротилася на чверть, респіраторними захворюваннями - вдвічі, а захворюваннями очей і горла - в півтора рази. За словами Олексія, необхідно враховувати інтереси не тільки відвідувачів, але і працівників цих закладів, які не мають можливості в будь-який момент встати і перейти в інше місце, де куріння заборонено.

На прес-конференції був презентований соціальний ролик щодо важливості дотримання норм Закону:



 

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА