Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

ГРОМАДСЬКІСТЬ КОНТРОЛЮВАТИМЕ ВВЕДЕННЯ В ДІЮ НОВОГО ЗАКОНУ ПРО ДОСТУП ДО ІНФОРМАЦІЇ

03:00, 10.05.2011

Автор: Адміністратор

Новина

 

 

Громадскість запустила національну кампанію з впровадження та моніторингу нового закону «Про доступ до публічної інформації», який вступив у силу 9 травня 2011 року. Активісти, громадяни та журналісти упродовж першого тижня з дня набуття його чинності відправили інформаційні запити до органів місцевого самоврядування в усіх 457-ми містах України.
Зокрема у Луганську активісти Луганського обласного осередку ВМГО «Демократичний Альянс» та активна молодь подали інформаційний запит до Луганського міського виконавчого комітету на тему формування тарифів на утримання будинку та прибудинкової території. Мета – дізнатися, що означає цей рядок у житлово-комунальному платежі. Організатори акції зазначили, «що для багатьох мешканців будинків стане новиною, за що вони щомісяця сплачують, і які послуги вони не доотримують».
Активісти також провели публічну акцію «Прорив до інформації», під час якої в театралізованій формі показали необхідність та важливість повної відкритості влади для громадян, через доступ до будь-якої інформації щодо її діяльності.
Голова Луганського обласного осередку ВМГО «Демократичний Альянс» Зоя Буйницька зазначила, що Закон – це інструмент, який може бути ефективний у вирішенні багатьох конкретних проблем. «Так, громадяни зможуть чимало дізнатися про бюджети міст, засекречені генеральні плани міст, закритість державних тендерів, особливості нарахування житлово-комунальних послуг, про небезпечні об’єкти в районі вашого проживання, про незаконне привласнення лісових та пляжних зон тощо».
Інший учасник акції Олексій Біда відмітив, що «відтепер громадяни мають право знати все, що знає чиновник. За новим Законом чиновники зобов’язані відповісти на запити громадян протягом 5 робочих днів. Запит може бути надіслано поштою, електронним листом чи факсом. За відмову відповідати на запит, затримку або неправдиву інформацію чиновників будуть карати грошовими штрафами».
Ухвалення Закону “Про доступ до публічної інформації” було давньою рекомендацією до України з боку ОБСЄ, ПАРЄ, Єврокомісії, а також резонансною вимогою до української влади з боку журналістських та громадських організацій. Україна буде однією з близько 90 країн світу, де діють закони про доступ до інформації.
Найближчим часом громадські активісти планують запустити активну польову роботу, посилену інформаційну кампанію, юридичні консультації, моніторинг проблем із роботою нового Закону та виконання його норм органами влади, а також поєднати ресурси для вирішення найодіозніших випадків порушення права громадян на доступ до інформації. Національна кампанія реалізується разом з партнерством Новий Громадянин www.newcitizen.com.ua.
Активісти закликали громадян та журналістів самим перевірити належне виконання послуг, за яке вони сплачують за тарифом на утримання будинку та прибудинкової території, і надіслати інформаційний запит, зразок якого можна знайти тут (https://bit.ly/lYlZst).
 
 
З додаткової інформації звертайтеся:
Зоя Буйницька,
Голова ЛОО ВМГО «Демократичний Альянс»
к. т. 8(050)688-17-07,

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА