Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

Харків'яни з’ясовували: чи потрібні місту комунальні ЗМІ?

00:00, 17.09.2015

Автор: Адміністратор

Новина

Свобода слова  в Україні переживає надзвичайно складний етап. Політична цензура в Україні не просто існує, вона стала повсякденністю журналістської діяльності. Через вплив влади та олігархів на друковані медіа журналісти бояться писати на «заборонені теми» і вдаються до самоцензури.  

16 вересня у парку Шевченка відбулись “Діалоги про місто”, під час яких громада, медіа-експерти та громадські діячі дискутували про те, чи можна говорити про незалежність харківських комунальних ЗМІ та чи можна довіряти інформації, яку вони розповсюджують?

Комунальні ЗМІ – ті, що створенні органом місцевого самоврядування або спільно з місцевою державною адміністрацією та фінансуються з міського бюджету на гроші платників податків.

З харків'янами спілкувались:

Євген Лісічкінголова Харківського міського осередку ДемАльянсу;

Володимир Чистилін – відомий харківський журналіст, один з ініціаторів появи незалежної харківської газети “Громадянське суспільство”

Віктор Трубчанов – громадський діяч, волонтер (“Південний пост”).

Ведучою, модератором та цього разу експертом дискусії була журналістка Анна Прокаєва.

Щорічно на утримання та функціонування комунальних друкованих медіа в Харкові витрачаються мільйони гривень із міського бюджету. Проте більшість харків’ян вже давно втратили довіру до муніципальних газет. Високий рівень залежності харківських комунальних ЗМІ від міської адміністрації, як правило, супроводжується так званою внутрішньою цензурою та не дає можливості журналістам об'єктивно оцінювати дії міської влади.

Експерти визначили ряд проблем, які на сьогодні існують в міських комунальних медіа:

  • Першою та найголовнішою проблемою є необ’єктивність друкованих видань, які фінансуються з міського бюджету. Беручи до рук газету “Харьковские известия”, харків’янам доводиться читати, як їх агітують за міську владу за їхні ж гроші.

  • Ще однією важливою проблемою є недолік гарних та професійних медійних менеджерів, які б змогли організувати якісну роботу видання.

  • І, нарешті, відсутність якісного та актуального контенту взагалі робить комунальні ЗМІ не цікавими для широкої аудиторії харків’ян.

Євген Лісічкін, голова Харківського міського осередку ДемАльянсу, висловив позицію партії, наголошуючи на тому, що комунальні друковані засоби масової інформації вимагають негайного реформування: “Комунальні ЗМІ - рупор міської влади, яка позбавляє харків’ян можливості отримувати якісну інформацію про своє місто, адже харківські комунальні ЗМІ перетворюються на піарників мера чи окремих чиновників.”

Експерти бачать декілька шляхів задля вирішення цієї проблеми:

  • По-перше, як зазначив Володимир Чистилін, необхідно зменшити бюджет комунальних ЗМІ (нагадаємо, що бюджет газети “КП “Харьковские известия” складає 8,5 млн грн на рік);

  • По-друге, необхідно організувати в Харкові конкурс на отримання грантів серед друкованих видань, щоб зменшити вплив міської влади на засоби масової інформації. Гранти мають розподілятися між незалежними регіональними ЗМІ, які будуть публікувати свої проекти в інтернеті. Харків’яни зможуть проголосувати за найкращій проект в онлайн-режимі. Таким чином, кошти із місцевого бюджету будуть направлені на розвиток незалежних ЗМІ.

Підводячи підсумки дискусії, харків’яни та спікери зазначили, що на сьогодні в Україні дуже стрімко розвиваються сучасні медіа-ресурси та інтернет-видання, в яких працюють незалежні журналісти. Звичайно, комунальні ЗМІ - дуже сильний адміністративний ресурс, але настав час покласти край радянським традиціям та розвивати незалежні та незаангажовані медіа-ресурси.

ДемАльянс наголошує на тому, що політична цензура є недопустимим явищем в демократичному суспільстві та обмежує права громадян на свободу слова. Ми вважаємо, що майбутнє українських ЗМІ за тими журналістами, які вирішили, що вже час жити гідно!

Перш ніж розпочати Діалоги про місто, експерти, спікери та команда ДемАльянсу приєдналась до акції «Озбройтеся правдою!», яка пройшла біла пам’ятника Тарасу Шевченку. Акція була присвячена 15-й річниці з дня зникнення засновника видання «Українська правда» журналіста Георгія Гонгадзе. Харків'яни вшанували пам'ять Гонгадзе та інших загиблих за роки незалежності українських журналістів хвилиною мовчання.

 

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА