Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

ЖКГшники Дніпропетровська розпиляли 6 500 000 гривень під новий рік, - розслідування ДемАльянсу

12:19, 18.04.2016

Автор:

Новина

Дніпропетровська організація партії «ДемАльянс продовжує аналіз витрат бюджетних коштів міською владою. Цього разу нашу увагу привернуло Управління житлового господарства Дніпропетровської міської ради, яке у 2015-му році «освоїло» 140 мільйонів гривень бюджетних коштів. Ласий шматок, чи не так?

Використовуючи офіційний портал публічних фінансів України, кожен може контролювати рух бюджетних коштів. Так ми і зробили. Нашу увагу привернуло те, що управління наприкінці грудня 2015 року витратило значний обсяг коштів (майже 6,5 млн. грн.) на виготовлення великої кількості однотипної проектно-кошторисної документації у двох підрядних організацій (перелік за посиланням). А саме, 199 проектів капітального ремонту ліфтів на загальну суму 2 122 636 грн. у ТОВ "АВС Бiлд Сервiс" — підприємства зі сфери впливу сумнозвісних братів Дубінських, діяльністю цього ТОВ, навіть, цікавились правоохоронні органи, про що свідчать дані з відповідного судового реєстру. Ще 253 проекти капітального ремонту дахів житлових будинків, на загальну суму 4 347 753 грн. Управління закупило у того ж самого ТОВ "АВС Бiлд Сервiс", та ПП "БАГЛІЙ-ІХ", одним з співвласників якого є член виконкому Дніпродзержинської міської ради Барков Олег Геннадійович.

Це можна було б трактувати, як банальний поспіх комунальників перед новим роком, але:

- на всі ці підряди не відбулося ані тендеру (про що свідчить офіційний веб-портал державних закупівель), ані торгів в електронній системі, що може свідчити про те, що замовник (Управління житлового господарства) навмисно роздробив закупівлю на сотні дрібних, аби уникнути публічної тендерної процедури та конкуренції, і направити гроші «правильним» підрядникам;

- майже всі будівлі, для яких замовлено ці проекти — це типова радянська забудова в межах одного проекту зі стандартизованими елементами для зменшення вартості будівництва та обслуговування. Замість кількох десятків типових проектів для капітального ремонту дахів ми маємо 253, замість десятка-двох проектів капітального ремонту усіх типових для міста моделей ліфтів — маємо 233. Наприклад, будинки по вул. Єрмолової № 44, 46 та 48 є однаковими радянськими панельними дванадцятиповерхівками, але УЖГ, вважає що кожна з них повинна отримати власний проект. Таких прикладів десятки. І це не кажучи вже про ліфти, які навіть в різних домах часто бувають однаковими.

А поки мешканці міста під мантри «хай крадуть, але хоча б щось роблять» очікують на черговий «безкоштовний» ремонт – керівники управління часу не гають! Наприклад, колишній керівник, а зараз заступник начальника управління, Владислав Вікторович Грицай, при задекларованих статках сім’ї 90 тис. грн. на рік має автівку ціною понад мільйон (про авто пана Грицая можна прочитати тут), яку він, що правда, торік десь загубив, адже ще у 2014 вона значилася у декларації, а вже у 2015 десь зникла. Не відстає від «досвідчених керівників» і їх нова зміна. Михайло Олександрович Лисенко, новий керівник УЖГ, або, принаймні, його повний однофамілець, площа ділянки якого збігається з задекларованою паном Лисенком, за 2015 рік майже завершив будівництво типової оселі дніпропетровця, який заробляє 42 тис. грн. на рік (декларація Лисенка тут; фото будинку та витяг з кадастрової мапи тут). Слід зазначити, що згідно декларації за 2014 рік депозитів чи майна, яке могло бути продане паном Лисенком і вкладено у будівництво, теж не зазначено.

З огляду на перелічені факти, Дніпропетровська організація політичної партії ДемАльянс вимагає:

1) Швидкого та незаангажованого розгляду відповідних заяв в МВС.

2) Збільшення заробітних плат та призначення керівників комунальних підприємств, управлінь та департаментів лише за результатами відкритого конкурсу, до якого мають бути залучені представники громадськості. Ситуація, коли за розподіл десятків та сотень мільйонів коштів платників податків відповідає людина з заробітком менше 4000 грн. на місяць є абсурдною. 

3) При розподілі коштів платників податків керуватися лише законом, економічною доцільністю та здоровим глуздом, а не бажанням відмити якомога більше грошей під Новий рік.

4) Обирати підрядників для виконання робіт прозоро, через систему електронних держзакупівель ProZorro, як того вимагає відповідне рішення міськради.

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА