Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

ДемАльянс вимагає "оздоровити" транспортну систему Києва

00:00, 19.06.2017

Автор:

Новина

Вчора вночі біля метро “Харківська” спалахнула маршрутка. Дивом ніхто не постраждав. За тиждень до цього в Шевченківському районі Києва в маршрутці вибухнула охолоджувальна система, постраждали 4 пасажири і водій. Два тижні тому в Броварах на ходу загорілася маршрутка з 10 пасажирами всередині, водій отримав опіки 1-2 ступенів тяжкості.

Маршрутні таксі в столиці - небезпечний, некомфортний і неконтрольований адміністрацією вид громадського транспорту. За роки незалежності Київ “підсадили” на цей швидкий, дешевий, але шкідливий для міської інфраструктури вид транспорту. Щодня приватні і комунальні маршрутки перевозять більше 1,1 млн пасажирів, поступаючись лише метрополітену.

Як повідомила член бюро ДемАльянс Київ Христина Морозова , ще в грудні 2015 року Світовий банк надав рекомендації КМДА щодо оздоровлення транспортної системи Києва. Важливим пунктом було закрити майже половину маршрутів і замінити маршрутні таксі через закупівлю автобусів, тролейбусів і трамваїв, які мають більшу пасажироємність. Добова потреба в маршрутках має скоротитися з 1525 машин мінімум на 750 машин, а кількість маршрутів з 161 мінімум до 87.

Це дозволить:

- збільшити ефективність роботи та пропускну здатність транспортної мережі Києва

- підвищити комфорт пасажирів

- скоротити витрати на експлуатацію мережі за рахунок більш раціонального використання палива

- значно зменшити викиди вихлопних газів

- поступово вирішувати проблему заторів

Пройшло півтора роки. Але Київська міська адміністрація саботує рекомендації експертів і продовжує свідомо чи не свідомо закривати очі на чорний ринок пасажирських перевезень. “На папері” маршрути маршрутних таксі закриті, але машини продовжують катати пасажирів, навіть в центрі міста. Київські чиновники закривають очі на порушення і піддають ризику життя та здоров’я киян.

Київська організація ДемАльянсу вимагає:

- організувати службове розслідування стосовно інцидентів займання і вибухів маршрутних таксі в Києві;

- закрити зайві і дублюючі маршрути маршрутних таксі, відповідно до рекомендацій Світового банку;

- розробити і оприлюднити для громадськості план подальшої поетапної реалізації рекомендації Світового банку;

- ввести в експлуатацію сучасні транспортні засоби великої ємності з низьким рівнем підлоги, пристосовані для людей з обмеженою мобільністю;

- рекомендувати розробити програму перепідготовки водіїв та автомеханіків маршруток для роботи на великогабаритному транспорті;

- встановити контроль за станом здоров’я водіїв і технічним станом маршрутних таксі перед виходом на рейс;

- якомога скоріше ввести єдиний електронний квиток включно з маршрутними таксі, щоб зупинити обіг чорної готівки;

- розробити механізм утилізації старих і несправних машин, недопуск їх на маршрути;

- створити центр дистанційного керування громадським транспортом, що контролював би дотриманя графіку та інших умов договору між містом та перевізниками: і приватними, і комунальними.

Мабуть, коли бачиш Київ лише з вікон дорогих автівок, забуваєш про потреби міста. Але хочемо нагадати, що кияни - не гарматне м’ясо, яке можна возити на “катафалках на колесах”, якими сьогодні є київські маршрутки. Столиця заслуговує на повагу до життя киян, їх здоров’я та гідності.

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА